banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

KTÜ Deniz Ulaştırma'da Kış Kariyer Günleri Tamamlandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünde 2015 Kış Kariyer günleri 8 Aralık 2015 günü yapılan etkinlikle tamamlandı.

GÜNCEL 08.12.2015, 13:43
1043
KTÜ Deniz Ulaştırma'da Kış Kariyer Günleri Tamamlandı

KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünde “Deniz Emniyeti” Teması İle Yapılan 2015 Kış Kariyer Günleri Tamamlandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünde 2015 Kış Kariyer günleri 8 Aralık 2015 günü yapılan etkinlikle tamamlandı.

Bu yıl Deniz Emniyet temasının öne çıktığı Kariyer günlerine ülkemizdeki seçkin 20 denizcilik şirketi katılım sağladığı görülmüştür. Etkinliklere katılan firmalar ile öğrenciler arasında bir sinerji doğması sağlanmış ve bunun sonucunda zabit adaylarının mesleki yaşantılarında çalışacakları firmaları farklı bir açıdan tanıma fırsatı doğmuştur.

Kariyer günleri öğrencilerin mesleki yaşantılarında staj ile başlayan dönemlerine doğru bir yön verme açısından çok önemli olduğu bilinmektedir. Kariyer günlerine katılan firmaların sunumları ile başlayan etkinlikler öğrencilerin soruları ile devam etmiştir. Bu yılki kariyer günlerinin teması Deniz Emniyeti kavramı olarak belirlenmiştir.

Bu kapsamda şirketlerin deniz emniyetine verdikleri önem, gemi denetimleri ve emniyet gibi konular hakkında etkin bir bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Özellikle Emniyet Kültürü algısının şirket ve çalışan arasında bir köprü olduğu vurgusu gündeme gelmiştir. Yapılan toplantılar sonrasında firmalara öğrenciler tarafından günün anısına katılım plaketi verildi.

Daha sonra düzenlenen kokteylde şirket yetkilileri ile öğrencilerin birebir sohbet.etme imkanı buldular.

Öğrenciler açısından staj yerlerinin bulunması, mezuniyet sonrasında iş imkânları ve şirketlerin KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünün eğitim alt yapısı ve imkânlarını tanıma fırsatı oldu.

 KTÜ 2015 Kış Kariyer Günlerine YASA Bulk, YASA Tanker, Atlantik, ER, Negmar, TGM, Nemtaş, İDÇ, VBG, ARKAS, İnce, Armona, Çebi, UN RoRo, Düzgit, Marinsa, Beşiktaş, Transal, Lucent ve Kıran Denizcilik şirketleri katılmışlardır.

Yorumlar (0)
26
az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü