Kramco İsimli Gemi Batıyor...

Kramco isimli nehir tipi gemi kilyos önlerinde ikiye bölündü, Azeri kaptan acil yardım istedi. Kıyı Emniyeti SAR Botları ve Römorkörler olay yerine gidiyor.

Kramco İsimli Gemi Batıyor...

Kramko İsimli Gemi Batıyor

Kramco isimli nehir tipi gemi Kilyos önlerinde ikiye bölünerek batmaya başladı, Geminin Azeri kaptanı acil yardım çağrısı yaptı, Civardaki gemiler bölgeye yönlendirildi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı romörkörler ve kurtarma gemileri bölgeye sevkedildi.

Geminin bu sabah saatlerinde Marmara'dan Karadeniz'e geçiş yaptığı ancak hava koşullarının elvermemesi nedeniyle yoluna devam etmediği ve Kilyos önlerinde bu nedenle beklemekteyken olayın meydana geldiği bildirildi.

Ayrıntıları bildirmeye devam edeceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET YORULMAZ
AHMET YORULMAZ - 10 yıl Önce

Kim ne derse desin, 30 yaş ve üzeri gemilerin çalışmaması gerekiyor. 68 yapımı gemiden ne beklenir ki? Bu sektörün ciddi olarak kendine çeki düzen vermesi gerekiyor.

husamettin canbilen
husamettin canbilen - 10 yıl Önce

Kriz başlamadan tanesine 1 milyon dolar verilip alınan bu hurda yığını gemiler düşük sarfiyat ve yüksek balya kapasiteleri sebebiyle nehir içlerindeki limanlardan yükleme yapılan Karadeniz için ideal gemilerdi(ticari açıdan bakılırsa).Ancak teknik ve inşaa standartları ne bu gemilerin bu kadar uzun süre çalışmaya nede denizli havada seyir yapmasına uygun olmadığı eski sovyet kaptanlardan işitmekteydik.Gemi inşaiye uzmanı değilim ama Kılavuz Katan olarak gittiğim bu tür gemilerdeki eski kaptanlar hep bu konudan şikayet eder,kapitalizmin para ile sertifika değiştirip olmıyacak işleri yaptırttığını söylerlerdi.Galiba haklı çıkmaya başladılar.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176