banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

KOSDER personel müdürlerini bir araya getirdi

KOSDER personel müdürlerini bir araya getirdi.

GÜNCEL 24.10.2019, 09:09
283
KOSDER personel müdürlerini bir araya getirdi

KOSDER personel müdürlerini bir araya getirdi

Koster Armatörleri ve İşletmeciler Derneği (KOSDER) tarafından ‘Personel Müdürleri İstişare Toplantısı’ yapıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Salonu’nda yapılan toplantı şirketlerin personel müdürlerini bir araya getirdi.

Personel Müdürleri İstişare Toplantısı’nın açılış konuşmasını ve moderatörlüğünü Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Müdürü Tibet Özay yaptı. 

Tibet Özay açılış konuşmasında: “Personel departmanları olarak yaşadığımız sorunları masaya yatırıp fikir birliği yaparak, birbirimizden örnek alıp mağduriyetlerimizi en aza indirmeyi planlamaktayız. “ ifadelerini kullandı.

Ayrıca sektörde yaşanan sorunların çözümüne ilişkin KOSDER’in çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendiren Özay, sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Derneğimiz tarafından Kerch Kanalı beklemelerinden dolayı yaşanılan ticari kayıpların sonlandırılması ve bu soruna çözüm bulunması amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Dış İşleri Bakanlığımız nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Bununla birlikte düzensiz göçmenlerin Salvini Kararnamesi ile İtalya tarafından kabul edilmemeleri hakkında Deniz Ticaret Odası ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü nezdinde gerekli çalışmalar yapılmıştır.” 


Tamamı interaktif olarak gerçekleştirilen İstişare toplantısında başta gemi adamlarının evrakları ile ilgili yaşanan sorunlar, limanlara has özel uygulamalar, İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın kurduğu stajyer portalı konusu ve sektördeki yaşanan sıkıntılar ile çözüm yollarına ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. 

KAYNAK: TURKDENİZ.COM

DENİZHABER

Yorumlar (0)
29
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü