banner191

banner148

banner179

banner176

'Korsanlarla Pazarlık Ediyoruz, Ümitliyiz'

''Horizon-1'' adlı kuru yük gemisinin sahibi Horizon AŞ'nin avukatı Nilgün Yamaner: " Müzakerelerde bir noktaya kadar geldik, çok ümitliyiz."

GÜNCEL 12.08.2009, 02:43
'Korsanlarla Pazarlık Ediyoruz, Ümitliyiz'

'Korsanlarla pazarlık ediyoruz, ümitliyiz'

Aden Körfezi'nde korsanlarca alıkonulan ''Horizon-1'' adlı kuru yük gemisinin sahibi Horizon AŞ'nin avukatı Nilgün Yamaner, ''Müzakerelerde bir noktaya kadar geldik, çok ümitliyiz. Aysun kaptan dahil tüm mürettebatın sağlık durumunun da iyi olduğunu biliyoruz'' dedi.

Yamaner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamuoyunda daha çok geminin 4. kaptanı Aysun Akbay'ın sağlık durumunun tartışıldığını, ancak tüm mürettebatın şirket için değerli olduğunu belirtti.

Aysun Akbay'ın çok gündemde tutulmasının, kadın denizcileri olumsuz etkileyeceğini öne süren ve ayırımcılık yapılmaması gerektiğini savunan Yamaner, şöyle konuştu:

''Müzakerelerde bir noktaya kadar geldik, ümitliyiz. Sona doğru yaklaşıyoruz. Müzakereler devam ediyor ama bu işlerde biraz zamana ihtiyaç oluyor. Aysun Kaptan dahil tüm mürettebatın sağlık durumunun da iyi olduğunu biliyoruz. Kumanya gibi ihtiyaçlar konusunda kaptanlarla sürekli görüşülüyor. Tüm mürettebat bizim için önemli, hiç biri daha az değerli değil. Mürettebatın da telefonu açık. Aileleriyle görüşme imkanları var. Şirket yetkilileri gemiyi kurtarmaya çalışıyor.''

''Horizon-1'' adlı kuru yük gemisi, Suudi Arabistan'dan Ürdün'e giderken 8 temmuzda Aden Körfezi'nde korsanlarca kaçırılmış, korsanların fidye talebinde bulunduğu öğrenilmişti.

Akbay'ın İzmir'de yaşayan babası Özcan Akbay, bir süre önce yaptığı açıklamada, fidye konusunda anlaşma yapılmasını beklediklerini, kızlarından sağlıklı bilgi alamadıklarını ve personelin kaderine terk edilmiş durumda olduğunu ileri sürmüştü.

Yorumlar (3)
Seyyah-ı Fakir 11 yıl önce
İnşaallah en hayırlı şekilde bu mesele hitama erecektir...
MAHMUT ŞENKAL 11 yıl önce
Oğlum ve oğlumla beraber 23 kişi 08.07.2009 tarihinden beri korsanların elinde esir bulunmaktadır.

Şimdi elinizi kalbinizin üzerine koyarak durunuz. Bu insanlar Türk Vatandaşı değil midir? Eğer bu insanlardan biri Büyüklerimizin yakını olsa, Bu kadar lakayıd davranılır mıydı? Büyük Türkiye sözü yalnız meydanlarda söylenmez Büyük Türkiye Birkaç Korsana boğun eğmez.

Şimdi bu işlerle alakadar olan herkese sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, Sayın Dışişleri Bakanına, Sayın Basına ve diğerlerine sesleniyorum; suçu sadece ekmek parası kazanmak olan, Vergisini veren,askerliğini yapan,T.C.nin yasalarına uyan bu insanlara yardım elini uzatmamak revamıdır. On lar için her gün ölüp ölüp dirilen Ana,Baba,eş ve çocuklara bu eziyet hangi vicdana sığar. Kal dı ki 10 yıl hasretle çocuğunu bekleyen, kaderinden başka kimseye isyan etmeyen, çocuğunun doğuşunu görmeyen, kollarına alıp koklamayan bir yüreğe dayansın.

10 yıl sonra , Allah'ın Bir lütfu olan torunumu babasına kavuşturun. Büyük Türkiye’nin Büyük insanları…

70 yaşındaki bir babanın feryadını duyun!

hikmet aycan 11 yıl önce
allah sabırlar versin ordaki personele zor durum bende yaşadığım icin hallerinden anlarım inşallah en yakın zamanda kurtulurlar
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?