banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Korsanlar Üzerinde Denenmesi Öneriliyor

Amerikan donanmasının, savaş gemilerinden birisinden ateşleyerek test ettiği yeni lazer silahının, Somalili korsanlar üzerinde denenmesi önerildi.

GÜNCEL 14.04.2011, 09:17
1804
Korsanlar Üzerinde Denenmesi Öneriliyor

Pasifik sularında geçen hafta yapılan denemede, araştırmacılar, yüksek enerjili lazer silahıyla ışın göndererek bir başka geminin makine dairesini yakmış, gemi böylece etkisiz hale getirilmişti.

Donanma Araştırma Dairesinin açıklamalarına göre, silahtan çıkan lazer ışını, kilometrelerce uzaklıktaki hedefler üzerinde etkili olabiliyor. Yetkililer, küçük teknelerdeki Somalili korsanların büyük ticari gemilere yaklaşması sırasında lazer silahının devreye sokularak, uzak durmalarının sağlanabileceğini söyledi. Donanma Araştırma Dairesi'nin Hava Muharebe ve Silahları Direktörü Michael Deitchman, "Bu silah bir saldırganı bertaraf etmek için de kullanılabilir. Hatta ışını öldürücü olmayan düzeye indirilerek çok parlak bir ışınla bir saldırgana hedef alındığı gösterilebilir" dedi.

Deitchman, bu silahın, başka silahlarında olmayan bir avantaj sağladığını, bunlardan birincisinin, bir mermi ile başarılamayacak düzeyde hedefi tutturma, ikincisinin ise öldürücü olmayan düzeyde yöneltilebilecek ışınla düşmanı caydırma olduğunu belirtti.

Yorumlar (1)
S U 10 yıl önce
Atış serbest denesinler tabi :) Tekneloji belki yenebilir bu korsanları.. Gerçi yeterince beslendiler..
17
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü