banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Kocaoğlu:"Limana AVM Planlamadık Yok"

Başkan Kocaoğlu, "AVM İçin Yasal Düzenleme Şart"

GÜNCEL 19.05.2014, 09:25
Kocaoğlu:

Başkan Kocaoğlu, "AVM İçin Yasal Düzenleme Şart"

 Başkan Kocaoğlu, hayata esnafla aynı pencereden baktıklarını belirterek, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak AVM planlaması yapmadıklarını belirtti Başkan Kocaoğlu, AVM konusunda mutlaka yasal bir düzenleme olması gerektiğini belirtti.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin 24. Olağan Genel Kurulu, Kültürpark 1 No'lu Hol'de yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aytun Çıray, İzmir milletvekilleri Mehmet Ali Susam, Musa Çam, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, ilçe belediye başkanları ve meslek odaları temsilcilerinin katıldığı genel kurul toplantısının açılışında, Soma'da maden faciasında yaşamını yitiren madenciler anıldı.

 İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, yaptığı konuşmada Liman'da yapılması planlanan AVM'ye karşı esnaftan yana tavır sergileyen belediye başkanlarına teşekkür etti. G

Esnafa müjde

Genel Kurul toplantısında esnafa bir müjde de veren Başkan Kocaoğlu, önümüzdeki birkaç ay içinde daha geniş bir alanda halkla ilişkiler, esnaf ve muhtarlar masasını daha güçlendirerek çalıştıracaklarını söyledi. AVM konusunda duruşumuz belli AVM ve süper market yasası konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin duruşunun esnaf teşkilatı gibi olduğunu söyleyen Başkan Kocaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz bu konuda esnaf teşkilatı ile birlikte aynı pencereden hayata bakıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak AVM imarı, AVM planlaması yapmadığımızı hepiniz biliyorsunuz. Ama planlama kazanılmış bir haktır. Önemli olan bunun bir yasal düzenlemeye bağlanmasıdır. Kent merkezine AVM yapılmamasının yasal kayıt alınması gerekmektedir. Karabağlar'daki AVM gibi, yarın Balçova'da yapılacak alışveriş merkezi gibi daha önceden kazanılmış hakları olduğu için aynı düşüncede olmamıza rağmen yapacağımız bir şey söz konusu değildir". Soma'da maden faciasında yaşamını yitiren madencilere rahmet dileyen Başkan Kocaoğlu, ülkemizde ve dünyada böyle bir facianın bir daha yaşanmamasını diledi. CHP İzmir Milletvekili ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aytun Çıray da genel kurulda bir konuşma yaptı. 

Yorumlar (0)
15
sağanak
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102