banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Kocaeli'nin İlk Tematik Lisesini Med Marine Holding Yaptırıyor

(Dniz Haber. Com) Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye’nin 30 büyükşehir statüsündeki illerde açmayı planladığı, sektörün ihtiyacına göre uzman nitelikli donanımlı ara eleman yetiştirilmesine için eğitim verecek ‘Tematik Lise’lerin Kocaeli’deki okulu Med Marine Kılavuzluk ve Römorkaj Hizmetleri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması tarafından Körfez'de yapılacak.

GÜNCEL 15.02.2017, 21:09 18.02.2017, 11:47 Nermin İstikbal
Kocaeli'nin İlk Tematik Lisesini Med Marine Holding Yaptırıyor

Körfez ilçesinde hayırsever iş adamı Recai Hakan Şen tarafından "tematik mesleki lise" statüsünde yaptırılacak okul yapımı için protokol imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığının meslek eğitiminde ortaya koyduğu yeni "tematik" anlayış çerçevesinde eğitim öğretim verilecek Pakize-Tuncer Şen Tematik Endüstriyel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapım protokolünün imzalanması için Kocaeli Valiliğinde tören düzenlendi.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, törende yaptığı konuşmada, Kocaeli için için yeni bir eğitim yatırımını, Eğitime Yüzde Yüz Destek kampanyası kapsamında kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Eğitimin sosyal ve toplumsal bütün değişim ve gelişmelerin belirleyicisi olduğuna işaret eden Güzeloğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlayan Türkiye'nin geleceğe doğru bütün bu değerleri ve hedefleri kucaklayan yürüyüşünde eğitim öncelikli ve özel bir alanımızdır. Eğitim yatırımlarımızda olmazsa olmazımız, hayırsever iş adamlarımızın ve insanlarımızın bu eğitim sevdasına katkıları ve yatırımları ilimize kazandırmalarıdır." ifadelerini kullandı.

Güzeloğlu, imzaladıkları protokolün Türkiye'de yapılması planlanan 30 tematik meslek lisesi projesinden biri olduğuna da dikkati çekti.

Mesleki eğitimin, istihdam, ekonomik kalkınma açısından önem taşıdığını ve bu konuda ihtiyacı karşılamak üzere yapılan yasal değişiklikle birlikte belli konuda yoğunlaşan tematik meslek liselerininTürk eğitim hayatına kazandırıldığını belirten Güzeloğlu, şunları kaydetti:

"Bunlardan bir tanesini Kocaelimizde Körfez ilçemize bugün kazandırıyoruz. Körfez'de açacağımız bu lise, bu 30 tematik liselerden ilk imzasını attığımız ve en önce de eğitim hayatına kazandırdığımız lise olacak inşallah. Öncelikle hayırlı bir evlat ve torun olarak aile bireylerini Türk halkına ve eğitim hayatına isimlerini ölümsüz olarak kazandırarak, hem kendilerine rahmet okutan hem de okuyan her öğrenciyle bu ülkenin geleceğine kazanç sağlayan değerli kardeşimi içtenlikle kutluyor, teşekkür ediyorum."

Törende daha sonra okul yapımına ilişkin protokol imzalandı.

Protokol imza törenine, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Körfez İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İbn-i Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. İrfan Gündüz, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve hayırsever iş adamı Recai Hakan Şen katıldı.

Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?