banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

“Kıyı ve Deniz Alanları” Kongresi Başlıyor

“Türkiye’nin Kıyı ve Deniz Alanları 9. Ulusal Kongresi’ bu sene 14-17 Kasım tarihleri arasında Hatay’da düzenleniyor.

GÜNCEL 12.11.2012, 18:53
 “Kıyı ve Deniz Alanları” Kongresi Başlıyor
Kongrede “Türkiye’nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi” sonrası gelinen durum da katılımcılar ile paylaşılacak.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü (TVKGM) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye (UNDP Türkiye), Kıyı Alanları Yönetimi Türkiye Milli Komitesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen kongredeki oturuma Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya başkanlık edecek.
 
14 Kasım Çarşamba günkü oturumda, projenin dünya çapında önemli başarılara imza attığı “korumada verimlilik”, “kapasite geliştirme”, “ekosistem hizmetlerinin ekonomik değerlemesi” ve “izin ve işletme” çalışmaları hakkında bilgi verilecek.
 
Türkiye’nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi, Küresel Çevre Fonu (GEF) mali desteğiyle TVKGM ve UNDP Türkiye tarafından Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ortaklığında yürütülüyor.
Yorumlar (0)
1
hafif kar yağışlı
banner102