banner191

banner148

banner179

banner176

Kiel Denizci Evi Törenle Açıldı

Denizci evi, gemiadamlarının buluşma ve biraraya gelmelerine yardımcı olacak ve kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacak bir ortam yaratmayı amaçlıyor.

GÜNCEL 04.07.2014, 11:53
Kiel Denizci Evi Törenle Açıldı

Kiel Denizci Evi Törenle Açıldı

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre, Kiel'deki Ostseekai Yolcu Terminalinde açılan denizci evi, gemiadamlarının buluşma ve biraraya gelmelerine yardımcı olacak ve kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacak bir ortam yaratmayı amaçlıyor. 

Törende AlmanHükümetinin 300.000 Euro tutarındaki destek çekini teslim eden Schleswig-Holstein eyaleti ekonomi bakanı Dr. Frank Nagele, "Kiel Limanı daha önce yolcu gemileri ve yolcular için pek çok şey yapmıştı. Şimdi de gemiadamları ve denizcilerin bu kadar güzel bir şekilde hatırlanmış olmasından büyük mutluluk duydum. Burası gemiadamlarına kendilerine özel konuşmaları ve görüşmeleri yapabilecekleri bir ortam sağlayacak" dedi.

140 metrekarelik alanda çalışma odaları, internet erişimi olan bilgisayar istasyonları, mutfak, küçük bir büfe ve bir de toplantı odası bulunuyor. Denizci salonunun yapım maliyeti 400 bin Euro olmuş.

Bu yıl 22 farklı yolcu gemisi Kiel Limanına 125 uğrak yaptı. Bu gemilerde toplam 100.000 kişilik mürettebatın da Kiel'e giriş-çıkış yaptığı tahmin ediliyor.

 
 
Yorumlar (1)
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
İstanbul da bir denizci evi "Seaman House" açalım diye çok konuştuk ama başaramadık. Şimdi denizciler için bir huzur evi açalım diye çok konuşuyorum ama gene başarılı değiliz. Denizci Millet/Denizci devlet sözlerini eden devlet adamları/bürokratlar ve varlıklı olan denizciler/armatörle r bu işlere el atmadıkça bir şey yapılamıyor. Allah selamet versin. www.refikakdogan.com
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?