banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

KEGM Kılavuz Kaptanlarının "Transfer Yasağı" Kalkıyor

26 Temmuz tarihli Ahmet Selçuk Sert imzalı yayınlanan tamim ile KEGM Kılavuz >kaptanlarının başka kılavuzluk şirketlerine geçişini yasaklayan genelgenin 1 Ağustostan itibaren yürürlükten kaldırılacağı açıklandı.

GÜNCEL 27.07.2019, 10:36 01.08.2019, 21:12 Fulya Tekin İstikbal
KEGM Kılavuz Kaptanlarının "Transfer Yasağı" Kalkıyor

26 Temmuz tarihli Ahmet Selçuk Sert imzalı yayınlanan tamim ile KEGM Kılavuz kaptanlarının başka kılavuzluk şirketlerine geçişini yasaklayan genelgenin 1 Ağustostan itibaren yürürlükten kaldırılacağı açıklandı.

Yayınlanan yazıda, kılavuzluk hizmet izinlerinin 1 ağustos itibariyle tamamlanmış olacağı, KEGM bünyesinde 32 kılavuz kaptan adayının stajının tamamlattırıldığı,muhtemel zafiyetleri önlemek adına staj sürecinin sürekli hale getirileceği, bu nedenle uygulanmakta olan kısıtlamanın 1 ağustos itibari ile kaldırılacağı belirtildi. 

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (3)
cengiz kapt. 13 ay önce
Bu yasağın kalkması kılavuz kaptana ücret verirken elleri titreyen 14 imtiyazlı kuruluşun kılavuz kaptansız kaldıklarında hizmet alımı yoluyla geçici de olsa kılavuz kaptan bulma garantilerini de arttırır.örneğin zonguldakta olduğu gibi
cengiz kapt. 13 ay önce
Gençler İN Yaşlılar OUT.kılavuzluk şirketlerine ortak olanların durumları ile ilgili yasak devam mı????
erdinç ünver 13 ay önce
bu yasağın sebebi neydi ki? isteyen istediği yerde çalışır.bu en demokratik haktır. yıllarca devlet hastanelerinde birçok doktor özele geçti ,doktorsuz kalan hastaneler için böyle bir yasak konmadı. yada thy de pilotlar farklı yerlere transfer oldu. orda da böyle bir yasak gelmedi. şartlar düzeltilirse kimse devletten ayrılmak istemez bu ülkede.
23°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?