banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

"Kayyum Atanmasının Yolsuzlukla İlgisi Yok"

Türkiye Denizciler Sendikasından DenizHaber.Com'a yapılan açıklamada; Beyoğlu 1. İş Mahkemesinde alınan kararın yolsuzluk iddialarıyla ilgisi olmadığı belirtildi.

GÜNCEL 31.12.2008, 12:52
1978

"Kayyum Atanmasının Yolsuzlukla İlgisi Yok"

Türkiye Denizciler Sendikasından DenizHaber.Com'a yapılan açıklamada; Beyoğlu 1. İş Mahkemesinde alınan kararın yolsuzluk iddialarıyla ilgisi olmadığı belirtildi.

Açıklamada, yolsuzluk iddialarıyla ilgili mahkemenin sürdüğünü; Beyoğlu 1. İş Mahkemesinde alınan kararın Deniz Nakliyatı ve Armatörler Şubesi'nin açmış olduğu "Olağanüstü Genel Kurul İstemi" davasının sonucu olduğunu belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Olağanüstü genel kurul için Armatörler Şubemiz ve Deniz Nakliyatı şubemiz imza topladı. İmza, olağanüstü genel kurula gitmeyi gerektirecek 5'te bir çoğunluğa ulaşmıştı. Biz olağanüstü genel kurula gitmeden önce yolsuzlukla ilgili bize yapılan suçlamanın mahkemede sonuçlanmasını beklemek istedik, çünkü bu davadan aklanarak çıkacağımıza innaıyoruz. Ancak 11 üst delege, bizim mahkemede aklanmamızı beklemek istemedi, bu kez Beyoğlu 1. İş Mahkemesinde dava açtılar. Dava, olağanüstü genel kurul için yeterli sayıda imza toplandığı halde neden olağanüstü genel kurula gitmediğimiz hakkında idi. Mahkeme doğal olarak davacıları haklı buldu, olağanüstü kurula hemen gidilmesini ve gidilene kadar da kayyum atanmasını kararlaştırdı. Olay budur. Yolsuzluk iddiaları ile ilgili bir karar alınmış değildir. Olayın bu şekilde yansıtılmasından üzüntü duyduk. Gerçekleri yazan DenizHaber.Com'un bu konuda da doğruları kamuoyuna yansıtacağına inanıyoruz."

 

Yorumlar (3)
FEVZİ SENER 13 yıl önce
BU OLAYLARIN BASLANGICI SENDİKA YONETİMİNİN HAKLI OLARAK ÖZELLEŞTİRİLEN ÜYESİ AZ OLAN ŞÜBEYİ BİRLEŞTİREREK HEM TASARRUF ETMEYİ HEM DAHADA GÜÇLENMEYİ DÜŞÜNMÜŞTÜR COK DOĞRU VE YERİDE HAREKET ETMİŞTİR BU MUALİF ARKADAŞLAR KENDİ KOLTUKLARINI ÜYENİN MENFAATLERİNİN ÖNÜNDE GÖREREK ÜYEYİ BU SOZLEŞME ARİFESİNDE MACERAYA SÜRÜKLEMEK İSTİYOR HERHALDE YAZIKLAR OLSUN YILLARDIR BURADAN EVİNİZİ GECİNDİRDİNİZ YAZIKLAR OLSUN1

ÜYE YÖNETİMİN YANINDADIR
Kerim AK 13 yıl önce
TDS'nin 20 yıllık üyesiyim.Bu zaman zarfında Deniz Nakliyat kaybedilmiş,Şehir Hatları kaybedilmiş artık aidatların giderleri karşılayamadığı bir döneme girilmiş,kalan işyerlerinde taşeronlaşma başlamış ve çalışanlara yönelik baskılar artmış ancak sendikada sen-ben kavgası hiç ara vermeden devam etmiş sonuç olarak işverenin güldüğü bir konuma gelinmesine rağmen kimse takkeyi önüne koyup düşünmemiştir. Üyelerin büyük bir kısmı olayları tahlil edememiş,yöresel bağların etkisinde kalarak davranmış ve sonuçta yılların alın teri emeği guzide bir kurum mahkeme kapılarında sürünmeye mahkum edilmiştir.Merak ettiğimiz konu aslında birçok üyede bunu merak ediyor 1992 den 2007 ye kadar geçen yıllarda birbirinizi desteklerken neden bunlar açıklanmadı? Sendika üst yöetimini gökten zembillemi indi,Sizler beraber değilmiydiniz? Gerçekten suçlu iseler neden 17 yıl sustunuz.Susma gerekçeniz neydi,ne değişti de 2007'de naçıklama gereği duyup mahkeme kapılarına gittiniz,neden kendi aranızda kuruma zarar vermeden çözmediniz. Aidatını alınterinden yıllarca ödeyen bizlere zarar verecek davranışlardan kaçınmanız daha etik değilmiydi.Kazandığı seçimden ertesi günü istifa edip giden Şehir Hatları Şube Başkanı Sn.Zeki Pişkin'i şimdi daha iyi anlıyorum.

Sözleşme Döneminde TDS'nin Kayyuma devredilmesinden doğacak HAK kayıplarımızı kim telafi edecek? Bu saatten sonra Kimin haklı, kimin haksız olduğu büyük sıkıntılar içinde boğuşan üyelere ne kazandıracak onlar için ne önemi ve anlamı ne olacak?

"Aslında Kaybeden Yine Bizler Olacağız"

Şehir Hatları Şubesi yönetimine bu sonuç karşısında büyük görevler düşmektedir.Girdiğimiz Sözleşme Döneminde Kazanılmış Hakları taviz vermeden tamamlamak görevi ve vebali kendilerine kalmıştır.Üyeler olarak Sendikamıza Güvenmek ve Arkalarında olmak istiyoruz.Bundan sonraki çalışmalarında bunları göz önünde tutmalarını rica ediyoruz.

şevket özdemir 13 yıl önce
sendikanın 21 yıllık üyesi ve emekli olmuş birisiyim.siz yönetimdeki arkadaşlar,geçmişte deniz nakliyatın özelleşmesinde takındığınız tavrı bir deniz nakliyat çalışanı olarak gayet iyi bilmekteyim.ama yinede türk denizcilerinin öyle veya böyle bir sendikası vardı.sayenizde buda maalesef son bulmuştur.rahmetli emin kul'un kemikleri sızlamıştır.mahkemeye gidenleri ve kim olduklarını biz deniz nakliyat çalışanları gayet iyi tanıyoruz.ben şahsım olarak kendilerini,mademki yolsuzluk vardı bunca yıl sonra aidatların azalması neticesinde yapılan çalışmalardan sonra değilde önceden açıklasalardı olumlu karşılayabilirdim.ama bugün ise hayır diyorum.yazıklar olsun diyorum.sizlerden beklentim ise hepinizin çekilip gitmesidir.bu işi layıkıyla yerine getiremediniz.deniz nakliyat zamanında sendikaya muhalifleri hep beraber nasıl bertaraf ettiğinizi sizde bizde biliyoruz.daha fazla türk deniz çalışanına zarar vermeden güle güle beyler.bundan sonraki hayatlarınızda sizlere başarılar dilemek en büyük arzumdur.
22
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü