banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Kastamonu ve Sinop'ta Balıkçı gemileri denetlendi

Kastamonu ve Sinop'ta Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı birimlerce denizde ve 6 karaya çıkış noktasında ortak eş zamanlı denetim yapı

GÜNCEL 10.02.2016, 00:59
Kastamonu ve Sinop'ta Balıkçı gemileri denetlendi

Balıkçı gemileri denetlendi

Su ürünleri avcılığına getirilen düzenlemelerin takip edilmesi ve kontrolü amacı ile Kastamonu ve Sinop Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Kontrol Personeli ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı birimlerce denizde ve 6 karaya çıkış noktasında ortak eş zamanlı denetim yapıldı.

Denetime, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün yanı sıra İlçe Müdürlükleri personeli de katılmış olup; söz konusu denetimde, 22 adet dip trolü ile avcılık yapan balıkçı gemisi, 2 adet orta su trolü ile avcılık yapan balıkçı gemisi ve 4 adet nakil vasıtası denetlendi. 1 adet balıkçı gemisine İl Müdürlüğü tarafından idari para cezası uygulandı. Yapılan denetimlerde gemilerde, ürün, av araçları, ruhsat tezkereleri ve belge kontrolü yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve ilgili diğer kurumlarla müşterek yürütülen planlı ve plansız denetimlerde, balıkçılık ve su ürünlerinin yaşam alanlarını korumak, koruma ve kullanma dengesini gözeterek işletmek, etkin bir denetim sistemi oluşturarak sürdürülebilirliği sağlama çerçevesinde kesintisiz olarak sürdürülüyor.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102