banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Kargo Gemisi Karaya Oturdu

Pazartesi sabahı İsveç'in güneybatı kıyısında karaya oturan kargo gemisinin kaptan ve 1. Zabiti görev başında sarhoş bulundu.

GÜNCEL 26.11.2013, 10:18
2468
Kargo Gemisi Karaya Oturdu

Kargo Gemisi Karaya Oturdu

Pazartesi sabahı İsveç'in güneybatı kıyısında karaya oturan kargo gemisinin kaptan ve 1. Zabiti görev başında sarhoş bulundu.Kısa bir zaman önce İsveç sularında  benzer bir durum yaşanmıştı. Kıyıya çıkarılan Kaptan ve 1. Zabit polise teslim edildi.Gemii, Pazartesi sabahı 4'ten sonra Güney İsveç'te Solvesborg dışında karaya oturdu.Hollanda Antilleri'ne kayıtlı geminin 6 personelinden 4'ü herhangi bir suçtan şüpheli görülmedi.

Gemi Fransa Dunkerque 'dan Solvesborg'a yük taşıyordu.  Anlaşılamayan bir sebeple personel bir seyir hatası yaptı ve teknik raporlara göre belirgin bir şekilde daha küçük olan Torso limanına yöneldi.

Sahil Güvenlik kazada kimsenin zarar görmediğini ve geminin gövdesinden belirgin şekilde hasar görmesine rağmen petrol sızıntısının olmadığını açıkladı.

Geminin yüksek koruma sağlayacak şekilde çift cidarlı olduğu rapor edildi. 

Benzer şekilde Pazar günü Helsingborg 'da karaya oturan bir geminin de kaptanı, alkollü bulunduğu için tutuklanmıştı.

Kaptan savunmasında gemi karaya oturduktan sonra bir içki aldığını iddia etmişti. Hastane de yapılan daha ileri tetkikler bu iddiayı yalanlayınca, kaptan geminin kumandası esnasında sarhoş olduğu şüphesiyle tutuklanmıştı. 

İngiltere'ye tahıl taşıyan, 88 metrelik kargo gemisi Cumartesi sabahı karaya oturmuştu.
 

 

Yorumlar (0)
29
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü