banner191

banner148

banner179

banner176

Kaptanoğlu "Gemi Yatırımı Yapın"

AKP İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu "Yeni Tanker alın aframax alın, suezmax alın, götürün TÜPRAŞ'a 3 yıllık anlaşma yapın para kazanın" dedi.

GÜNCEL 28.04.2005, 21:57
Kaptanoğlu

"İŞADAMLARI GEMİ ALSIN"

Eski Deniz Ticaret Odası Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu; işadamlarına yeni gemi almaları ve tanker yatırımı yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

Deniz Ticaret Odasının Nisan ayı toplantısına katılan AKP İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu kürsüden DTO Meclis üyelerine bir konuşma yaptı.

Sektöre işadamlarını davet eden Kaptanoğlu "Yeni tanker alın, Aframax alın. Sizlere  iş imkanı tanıdık. Türk Bayrağı çektiğiniz Tankerleri götürün TÜPRAŞ'a 3 yıllık anlaşma yapın" dedi.

Aile şirketine ait bir kabuk gemi aldıklarını ve Malta Bayrağı olan gemiye Türk Bayrağı takarak Türk Deniz Ticaret Filosuna kazandırdıklarını söyleyen İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu "Yatırımcı işadamlarımıza  imkan sağladık DİTAŞ petrollerini taşıyacak Türk Bayraklı gemi bulunamıyor. Alın bir gemi, götürün DİTAŞ'a ve Türkiye'nin petrollerini taşıyın" dedi.

Türk Bayraklı gemilere TÜPRAŞ'ın petrolünü taşımak için üç senelik mukavele çıkarma noktasında çok sıkıntı çektiklerini ifade eden Cengiz Kaptanoğlu sözlerine şöyle devam etti. "Türk Armatörünün önünü açmak için , TÜPRAŞ'la yapılan mukavelenin 3 yıla çıkartılması noktasında anamız ağladı. Gelin Türk Ticaret Filosunu büyütelim" dedi.

DenizHaber.Com-Özel

Yorumlar (3)
RECEP CANPOLAT 15 yıl önce
Durmuş Kaptan rumuzuyla yorum gönderen sayın okuyucu... Bir konuda konuşabilmeniz için o konuda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. İdialarda bulunuyorsunuz Adınızı soyadınızı ve açık adresiniz yazmıyorsunuz. O yetmiyor bizlere ağır ithamlarda bulunuyorsunuz... Bizim Kimseye diyet borcumuz yoktur. Doğru olan her haberi yayınlarız. Üç sene önce olan ve haber değeri kalmayan bir olayı bize gönderiyor ve yayınlamamızı istiyorsunuz. Bu gazetecilik değildir... Bilginize...
durmus kaptan 15 yıl önce
Recep Bey,

Yorumunuzu okudum ve sasırdım dogrusu, denizci olarak www.equasis.org'a girin yada anlayan birisine girdirin sayet yine algılamakda zorlanırsaanız bu site ucretsizdir ve IMO nolarını ve adlarını verdigim gemiyi ve sahiplerini, irtibat adreslerini arastırın yada becerimoyarsanız bilenlerden yardım isteyin ondan sonra tekrar yazısırız. Benim sordugum Turk Denizciligi adına hareket eden ve basında one cıkan buyuklerimizin nicin Yabancı Bayrakda gemi islettiklerini anlayısla karsılayıp konunun uzerine gidemeyisinizdir.Gazeteci olarak bizi aydınlatmak sizin goreviniz degilmi ? Yazdıgım metinde hakaret veya kotu bir sey varmıydı ? Ben yazdıklarımın hala arkasındayım. Bilginize.

Selamlar ve herkesin karsılıklı yazdıklarımızı paylasması dilegiyle
omer kaptan 15 yıl önce
sevgili Durmus kaptan,her internet sitesinde yazan bilgi dogru degildir.bence bu kadar emin olmak icin daha cok arastirma yapmak lazim.Cengiz bey ile ilgili yazdıklarınız bastan asgaı yanlıs o yuzden dogrulugunu ispatlamanızda mumkun degil.selamlar.
18°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?