banner191

banner148

banner179

banner176

Kaptanoğlu Denizcilik ve DEU Egitim İşbirliği

Kaptanoğlu K. Tankercilik ve Dokuz Eylül Üniversitesi, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu Eğitim İşbirliği sonucunda, beş günlük şirket içi eğitim verildi.

GÜNCEL 08.07.2009, 21:56
Kaptanoğlu Denizcilik ve DEU Egitim İşbirliği

Kaptanoğlu Denizcilik ve DEU Egitim İşbirliği

Kaptanoğlu K. Tankercilik ve Dokuz Eylül Üniversitesi, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu Eğitim İşbirliği

K-Tankercilik ve Gemi İşletmeciliği A.Ş.’nin İstanbul Altunizade’de bulunan şirket merkezinde, şirket çalışanlarına yönelik olarak Dokuz Eylül Üniversitesi, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu Öğretim Elemanları tarafından “Tanker İşleten Firmalara Yönelik Emniyet Yönetimi Uygulamaları” konusunda 29 Haziran – 03 Temmuz 2009 tarihleri arasında beş günlük şirket içi eğitim verildi. Eğitimlerde “Denizcilikte Risk ve Risk Yönetimi” konusunda Dr. Selçuk NAS, “Kriz Yönetimi” konusunda Dr. Yusuf ZORBA, “Acil Müdahale” konusunda Öğr. Gör. Ali Cemal TÖZ, “Değişim Yönetimi” konusunda Öğr. Gör. Özgür ALEMDAĞ, “Kaza ve Olay İnceleme” konusunda Öğr. Gör. Burak KÖSEOĞLU eğitim verdi.

Eğitimlerde, özellikle tanker operasyonlarında yaşanan kaza ve kaza olmaya yakın olayların incelenmesi, analizi ve sonuçlarının bilgi haline getirilmesi süreçleri incelendi. Kazaların meydana geldikten sonra nasıl müdahale edileceği, oluşan kriz ortamlarının nasıl yönetileceği konularında bilgiler verilerek örnek olaylar üzerinden tartışıldı. Edinilen bilgilerden yola çıkılarak, gemi operasyonlarında tehlikelerin tanımlanması, tehlikelerin etki ve olasılıklarının değerlendirilmesi, risk düşürücü tedbirlerin belirlenerek, uygulanması ve takibinin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler verilerek, örnek uygulamalar üzerinden tartışmalar yapıldı.

Eğitimlere, Gen. Müd. Simay HARPUTLUOGLU, DPA Meric TASYANAR, Güv. Ensp. Levent TERZIOGLU, Güv. Ensp. Yrd. Baris KIZILTAS, Per. Müd Tibet OZAY, Per. Müd. Yrd. İlker ERKAN, Opr. Müd. Sevcan İNCE, Opr. Müd.Yrd Ali K. ÖZMEN, Elk. Ensp. Salih ENGİN katılarak sertifikalarını aldı.

Yorumlar (2)
idris engin bas 10 yıl önce
umuyorimki dokuz eylul üniversitesinin yaptıgı bu calısma tum dunyadaki denizcilik firmalari icin ornek teskil eder.tebrikler basarilarınızın devamini diliyorm.
ramazan aksoy 10 yıl önce
gemi,ve personel eğitmeni yönünden kaptanoğlu denizcilik calışanlarını takdir ediyorum.gemilerinde devamlı eğitim veriyorlar.diğer denizcilk firmaları bunlara örnek olmalı.biz gemi adamları olarak,denizcilik şirketlerinden istediğimiz,kotratların kısa olması ve gemi personeline cok önem verilmeli.armatörlerce,avrupa statüsünde gemi adamlarına maş verilmesi talep ve arzunuza sunuyoruz.saygılarımla,güv lostromosu reisİ
26°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?