banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Kaptanın katili gözaltında

Hint Okyanusundaki bir yük gemisinde bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden kaptan Bora Ekşi’nin katili gözaltında. Ekşi ailesinin avukatı Coşkunsu, “İadesi gerçekleştiğinde Türkiye’de havaalanında yakalanarak mahkemeye sevk edileceğini düşünüyoruz” dedi

GÜNCEL 23.12.2019, 10:59 23.12.2019, 11:02 Nermin İstikbal
Kaptanın katili gözaltında

Kaptanın katili gözaltında

HİNT Okyanusu'nda Türk bayraklı İnce Karadeniz adlı yük gemisinde bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden kaptan Bora Ekşi’nin katili makine yağcısı Ergin A. limandaki polisler tarafından gözaltına alındı. Ergin A., kendisine engel olmak isteyen dört personeli de yaralamıştı. Ergin A., üzerine yangın tüpü sıkılarak etkisiz hale getirilebilmişti.

Konuya ilişkin BirGün’e konuşan Ekşi ailesinin avukatı Ahmet Çağlar Coşkunsu, Ergin A.’nın iadesi gerçekleştiğinde havaalanında yakalanarak gözaltına alınacağını umduklarını söyledi. Coşkunsu, şöyle dedi: “Türk makamları derhal Ergin A.’nın iadesini talep edecek. Biz de bu arada aile olarak İstanbul Çağlayan’da suç duyurusunda bulunacağız. Gemi, Türk bayraklı olup İstanbul limanına kayıtlı olduğundan yetkili Cumhuriyet Savcılığı İstanbul. İadesi gerçekleştiğinde Türkiye’de havaalanında yakalanarak mahkemeye sevk edileceğini düşünüyoruz. Daha sonra savcı elindeki delillere göre iddianameyi hazırlayacaktır. Sürecin ilerleyeceği düşüncesindeyiz.”

CENAZESİ ÇARŞAMBA GÜNÜ BEKLENİYOR

Ekşi’nin arkadaşı Mahir Polat ise, cenazenin çarşamba günü getirebileceğini aktardı. Yaralı sayısının 5 olduğuna dair bilgi aldıklarını ifade eden Polat, “Bugün Konsolosluk görevlileri ve yerel savcı gemide. Otopsi olup olmayacağı netleşmedi. Otopsi olmazsa çok büyük ihtimalle cenazenin bugün gönderilme ihtimali var. Şayet olursa da bir iki gün uzatılabilir. Biz Çarşamba günü gelecekmiş gibi düşünüyoruz. Yaralılardan üçünün durumunun ağır olabileceği söyleniyor” dedi.

Yorumlar (2)
Seyhan Eskiçakıt 1 yıl önce
Bu hayvanı buraya normal yolcu gibi Türkiye'ye almak, tüm insanlığa yapılacak bir suçtur. Bu hayvanı hayvanlar gibi kargo bölümünde, elleri ve ayakları zincirle getirtmek gerekir.
Şafak Özenç 1 yıl önce
Nasıl sinsi bir mahlukmuş, çalış paranı kazan, insanlarla iyi geçin. Ne geçti eline insanı öldürünce. Elim olay sonucu hayatını kaybeden Süvari bey'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve çalışma arkadaşlarına en derin taziyelerimi sunarım. böyle bir şeyin tekrar yaşanmaması dileğiyle.
Başçarkçı Şafak Özenç
-1
parçalı bulutlu
banner102