banner191

banner148

banner179

banner176

Kaptana tazminat davası: 1 milyon TL

GÜNCEL 19.07.2019, 08:12 19.07.2019, 08:33 Nermin İstikbal
Kaptana tazminat davası: 1 milyon TL
© DenizHaber.Com

Türkiye ve KKTC’de eğitim-öğretim, sivil havacılık, ithalat-ihracat alanında faaliyet gösteren bazı şirketlerin yönetim kurulu başkanı olan işadamı S.A. (55), yatının kaptanı A.A.Y.’nin (35) tehdit, hakaret ve şantajlarına maruz kaldığını iddia ederek 1 milyon liralık tazminat davası açtı.

A.A.Y. hakkında daha önce de 5 kez uzaklaştırma kararı aldıran ve savcılığa şikâyetçi olan S.A.’nın dava dilekçesinde şu iddialara yer verildi: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşamaktan sıkılan davalı, İstanbul’a taşınmak istediğini, ancak orada kalacak evinin olmadığını belirterek S.A.’dan yardım istemiştir ve İstanbul’da boş olan evinde konaklamaya başlamıştır.

A.A.Y. 2015 yılından itibaren S.A.’yı ekonomik olarak sömürmeye başlamış, tehdit ve şantaj eylemlerinde bulunmuştur. Aralarında gönül ilişkisi olduğuna dair birtakım iddialarda bulunan A.A.Y., S.A.’nın eşine ve çocuklarına söylemekle tehdit etmiştir. S.A. evliliğinin olumsuz etkilenmemesi, itibar kaybına ve maddi kayba uğrayacağı korkusu ile çoğunluk hissesine sahip olduğu şirketi 2017 tarihinde davalıya devretmek zorunda kalmıştır. Tüm bu nedenlerden dolayı toplam 1 milyon liralık tazminatın davalı A.A.Y.’den tahsilini istiyoruz.”

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?