banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Kalkavan:‘’TÜRGEV’le hiç bir ilgimiz yok."

Kalkavan: ‘’TÜRGEV’le hiç bir ilgimiz yok. Paralarıyla hiç alakamız yok. Ne parasını biliriz ne de alırız"

GÜNCEL 10.03.2014, 09:12
2208
Kalkavan:‘’TÜRGEV’le hiç bir ilgimiz yok.

MİLGEM ihalesiyle devlete 300 milyon euro kazandırdık’

IMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Metin Kalkavan, MİLGEM ihalesiyle devlete 300 milyon euro para kazandırdıklarını öne sürdü.

‘’Arama Konferansı’’na katılmak üzere Antalya’ya gelen Kalkavan yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile arasında MİLGEM ve başka ihalelerle ilgili ortaya atılan konuşma tapeleri hakkında bilgi verdi. Başbakan ile arasında geçen ses tapelerinde iki ihalenin karıştırıldığını belirten Kalkavan, “Bu konuşmaların öncesi vardır.İki proje ayrıdır. 

Başbakan kendisi bizim şikayetimiz olmadan bir şey yapmamıştır. Nisandan 3 ay önce ocak ayında şikayet yapılmıştır. Bu ihale ile 300 milyonluk euro devlete para kazandırılmıştır. Bu da Başbakan sayesinde olmuştur” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın kendisine başka yönlendirmeleri olup olmadığı şeklinde yöneltilen soru üzerine Kalkavan, “Başbakanın başka yönlendirmeleri olmadı. Zaten devletle fazla iş yapan şirket olmadık. Rizespor Başkanı olmamdan dolayı Sayın Başbakan'la çok görüşmem olmuştur. Rize’de de yaptığımız bir çok sosyal işler var. İnsanlar yüzeysel değil derin düşünmeyi becerebilmeli. Bu kamuoyuna böyle yansıtılıyorsa, böyle algı yönetimi yaptırılmak isteniyorsa, algı değişikli yaptırılmak isteniyorsa insanlarımız bunu iyi düşünmeli” dedi.

Kalkavan, “TÜRGEV’e para ödediniz mi?” şeklinde yöneltilen soruya da şu karşılığı verdi: ‘’TÜRGEV’le hiç bir ilgimiz yok. Paralarıyla hiç alakamız yok. Ne parasını biliriz ne de alırız. .Soruşturma önergeleri de var Mecliste... Öküz altında buzağı aramak buna denir. Önümüzdeki günlerde bu konuda bir TV kanalında canlı yayında anlatacağım.”

Yorumlar (3)
amatör denizci 8 yıl önce
Etik diye bir kelime duymussa sayın Kalkavanın bu ihaleden çekilmesi lazım
BARBAROS 8 yıl önce
Sen gelde bunu benim külahıma anlat diye bir laf daha vardır güzel Türkçemizde. Değerinizi sıfırladınız artık gözümüzde
İZMİR SEVENLER 8 yıl önce
DTO Merkez hiç bir kanuna uymayan bir davranişla Şubeleri sadece tahsildar olarak kullanıyor.

Mese la İzmir 25 yıldır İst. çalışıyor.Bu yıl göndereceği para gelirinin % 63 ü. İzmir'in geliride hatırı sayılır miktarda.Son bütçede görüldüğü üzere Koca İstanbul'un geliri İzmir'in sadece 2 katı.

25 Senede İstanbul'a giden parayı lütfen hesap edin veya hep orada olan Sn Geza Dologh açıklasın artık.

Burada Piri Reis yok. Çok başarılı olan 9 Eylül Denizcilik Fak. ve Denizcilik Meslek liseleri var. Niye İzmir'linin parası bunlar için ve yeni kurulması gereken Ege Üniversitesi Denizcilik Fak. için harcanmayıp sorumsuzca harcanmak üzere İst. gönderiliyor.

Se çimlerde İZMİR'LİYİZ YAPARIZ Sloganı,

DTO İZMİR ŞUBESİYİZ İZMİR'DEN TOPLAR HARCANMASI İÇİN İST. GÖNDERİR,

AFERİN ALIRIZ olmalı.

27
parçalı az bulutlu
banner102
banner93
Namaz Vakti 29 Haziran 2022
İmsak 03:28
Güneş 05:28
Öğle 13:13
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü