banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Kalkavan, sır gibi saklıyor...

DTO ve Armatörler Birliği, Başbakan ile başbaşa bir görüşme yaptı. Hükümetin, denizcilik sektörünün sıkıntılarına bakışı nasıl?

GÜNCEL 16.05.2009, 09:42
Kalkavan, sır gibi saklıyor...

Kalkavan, sır gibi saklıyor...

DTO ve Armatörler Birliği, Başbakan ile başbaşa bir görüşme yaptı. Hükümetin, denizcilik sektörünün sıkıntılarına bakışı nasıl?

Denizcilik sektörünün yaşanan ekonomik krizden en az hasarla çıkması için çalışmalar yaptıklarını söyleyen DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, bu kapsamda geçen hafta Ankara'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüklerini söyledi. Yapılan görüşmenin ayrıntılarına girmeyen Kalkavan: “Sektörün içinde bulunduğu durum, bütün denizcilik firmaları için yeni kredi tahsisleri, gemi inşa tersaneleri ile ilgili kanun ve yurt dışı siparişler konusu görüşüldü. Hükümetimizin sektörümüze verdiği destek ve sektörümüze yönelik inançları devam ediyor. İnanıyorum ki ekonomik koordinasyon kurullarında beş sektör arasında kabul gören sektörümüze bir destek çıkacaktır. Bildiğiniz üzere dünyada en fazla etkilenen sektör denizcilik sektörü. Sayın başbakanımızın denizcilik sektörüne şimdiye kadar verdiği destek artarak devam edecektir.''

Kalkavan, yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlarının önümüzdeki günlerde görüleceğini ifade ederek, denizcilik sektörünün bu ekonomik kriz ortamında herhangi bir yük getirmemesinin önemli olduğunu vurguladı.

Toplantı sonrası Kalkavan, Başbakan ile yapılan görüşmenin ayrıntılarıyla ilgili bilgi almak isteyen basın mensuplarının da sorularını cevapsız bıraktı.

Yorumlar (6)
T.HAYDAR AYDOGDU 12 yıl önce
UZUN YILLARDAN BERİDİR BİR COK İDARECİ ARKADASIM GİBİ DENİZCİ

LİK SEKTORUNE HİZMET VERMEKTEYİM.EDİNDİGİM İZLENİMLER UYGULAMA

CABAMIZIN DISINDA TERSANE VE GEMİ SAHİPLERİNİN YANLIS TUTUM VE

DAVRANISLARI BU GUNLERDE HİCDE SUPRİZ OLMAYAN BİR KIRİZ ORTAMI YARATMISTIR.

EVET DOGRUDUR OZELLİKLE USA DEN KAYNAKLANAN KURESEL BİR KRİZ VARDIR ANCAK OZELLİKLE SEKTORUMUZUN YASADIGI ALTIN YILLARINDA BU

VE BU GİBİ OLASILIKLARI HESAP EDEREK ONLEMLERİNİ ALMALARI GEREK

İRDİ.BUNADA DTO BASTA OLMAK UZERE GİSBİR VE TUM GEMİ İNSAA VE GE

Mİ İSLETMECİLERİ ON AYAK OLMALIYDI.EGER BU GUN SEKTOR BU ZOR GUN

LERİ YASIYORSA BUNDAN SORUMLU OLANLAR CİDDİ ANLAMDA DUSUNMELİ VE

BUNUN CARESİNİ DEVLETTEN BEKLEMEMELİDİR.ZİRA BİR COK ARMATOR VE TERSANE ZATEN YILLARCA DEVLETTEN NEMALANMISTIR USTELİK DEVLETİN

İYİ NİYETİNE KARSILIKCOK SAYIDA SUİSTİMALLER OLMUSTUR.

ZARARIN NERESİNDEN DONULURSE KARDIR.ACİLEN KAZANC GOZETMEKSİZ

İN SEKTOR CALISANLARINA İSTİHDAM SAGLANMA YOLLARI ARANMALI VE

VE MEVCUT OLAN EGİTİMLİ İNSAA VE DENİZCİLİK PERSONELLERİ KORUN

MAYA ALINMALIDIR.SEKTORUMUZDE EN ACİL ALINMASI GEREKEN ONLEM BU

DUR.AKSİ HALDE İSVERENLERİN SU VEYA BU SEKİLDE İLERİKİ DONEMLER

DE EGİTİMLİ VE BİLİNCLİ CALISAN SORUNLARI YASIYACAGI KESİNDİR.

BU CALISMALARDA MEVCUT OLAN YAPILAR YETERLİDİR.İNSAANIN YANINDA

DUSUK KAZANCLI TAMİR SEKTORU CANLANDIRACAK KRİZ FIRSATLARI YARA

TACAKTIR.ORNEGİ SU ANDA BASARILI CALISMALAR YAPAN TUZLADAKİ BAZI

TAMİR TERSANELERİNDE GORULMEKTEDİR.

ESENLİKLER DİLERİM
12 yıl önce
Teşekkürler sayın Başbakanımıza, sayın dto. başkanımıza ama artık bu işin sırrı kalmadığına inanıyorum. Bir saat evvel bile yapılacak olanın yapılmasını ve sektörümüzün rahatlatılması gerektiğini düşünüyorum. Yarın bile geç olacaktır. Bilakis küçük armatörler, kosterciler, dış kredi ile gemi yaptıran firmaların gemileri ellerinden haraç mezat alınmadan küçük çaplıda olsa derhal bir yardım paketinin açıklanması gerekir, gemilerimizin yabancılara maliyetlerininde çok altında avrupalıya kaptırılmaması düşüncesindeyim. Yardımlarınızı bekliyoruz sayın BAŞBAKANIMIZ.
ilker mesci 12 yıl önce
Sizce?
12 yıl önce
Bu işin sırrımı kaldı? Allahaşkına.

rts cptn 12 yıl önce
tersaneni sat, tuzla tersanelerinin kaldırılmasını teşvik et tuzlayla "iş"im var...
itü ögrencisi 12 yıl önce
sayın basbakanıma ve dto ya sesleniyorum. mistiral denizcilik gibi bi sirketin personeline maaş odeyemedigi bi sektör var önümüzde. fazla vakit kalmadı en güvenilir armatörler bile bunu yapcak düzeye düştü.. bu sirketleri canlandırcak ne yapılcaksa biranönce yapılmalı. her baglı ve personel maaşı odemeyen sirket yüzünden 20 civarı personelin ailesi gece uyuyamıyor.

insaf ve yardım lüfen. bu sektör bizim sektörümüz... bizim için ekmek teknesi olan bu sektörü kurtarın lütfen.. aileler rahat uyusun ülkemiz gelişşin memleketimiz gelişşin...TÜRKİYEM İCİN OLMEYE HAZIR OLAN BİRİ OLARAK SOLÜYORUM BUNLARI.-3
parçalı az bulutlu
banner102