Kahveden İstihdama, Tersaneci Eğitimi

"Kahvehaneden istihdama, tersaneler için ara eleman eğitimi" ilginç proje seçildi

Kahveden İstihdama, Tersaneci Eğitimi

"Kahvehaneden İstihdama, Tersaneler için Ara Eleman Eğitimi" İlginç Proje Seçildi

Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanarak Avrupa Birliği(AB) hibe yardımları kapsamında kabul edilen "Kahvehaneden istihdama, tersaneler için ara eleman eğitimi" ilginç proje seçildi.

AB tarafından yapılacak hibe yardımları ile Rize'de 13 projenin kabul edildiği belirten Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fahrettin Kaya, "Avrupa Birliği'ne sunmuş olduğumuz proje hibe almaya hak kazandı ve en ilginç proje seçildi." dedi.

Dernek Başkanı Kaya, "Projemizin genel amacı işsiz gençlerimizi kahvehanelerden koparıp iş sahibi yapmak olup ayrıca sektörde yaşanan iş gücü eksikliğini de gidermek ve istihdamı artırmak ve yıllardır konuşulan Rize'de tersane kurulması çalışmalarına destek olmaktır." diye konuştu.

Kaya, "Eğitime alacağımız hemşerilerimiz 20 ile 40 yaş arası ve işsiz olması gerekecek. 6 ay sürecek olan kurs, Sürmene Halis Çelebi Meslek Eğitim Merkezi ile Çayeli Ahmet Hamdi İsakoğlu Denizcilik Meslek Lisesi'nde hayata geçirilecek." şeklinde konuştu. (CHA)

haberler.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat birecik
murat birecik - 11 yıl Önce

gemi inşaatı, niteliksiz işgücünün bir absorbsiyon alanı değildir. tam tersi...evet, tekrar ediyorum; tam tersi, başka hangi alt-sektörlerde üst nitelikli kadrolar varsa, o kadroların

gemi inşa sektörüne transfer edilmesi gerekir.toprakta çalışan bir insan, iş kazası geçirirse en fazla bacağı kırılır. benim gemi inşaa sektörümde ise -mazallah- en az bacağı kopar!saygılarımla

murat birecik

AYNUR ATIKIR
AYNUR ATIKIR - 11 yıl Önce

Sn MURAT BİRECİK

Gemi inşa sektörü bilgi birikim donanım hassasiyet

ve tecrübe isteyen bir mevzu.Bunun şakası olmaz.

Düşüncelerinize gönülden katılıyorum.SAYGILARIMLA

AYNUR ATIKIR

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176