banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Kadir Topbaş Adalara 4 Marina Yapacakmış

Adalar İlçesi'nde vatandaşlarla buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, marina sözü verdi,

GÜNCEL 16.03.2014, 09:48
2398
Kadir Topbaş Adalara 4 Marina Yapacakmış

Adalar'a 4 Marina Sözü Verdi

Adalar İlçesi'nde vatandaşlarla buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, “Biz İstanbul’da 9 marina düşündük ve bunların 4’ünü Adalar’da yapacağız. Bu marinalar turizm demek istihdam demek. Ayrıca spor sahaları ve kültür merkezleri de yapacağız” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Adalar'da vatandaşlarla buluştu. Kınalıada’da sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve spor kulübü yöneticileriyle bir araya geleyen Başkan Kadir Topbaş daha sonra Burgazada, Heybeliada ve Büyükada’da halkı selamladı ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. Başkan Topbaş’a Adalar gezisinde İstanbul Milletvekili Egemen Bağış ve AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Coşkun Özden eşlik etti. Başkan Kadir Topbaş Adalar gezisi sırasında CHP seçim irtibat bürolarını da ziyaret ederek barış içinde demokratik bir seçim süreci geçmesi temennisinde bulundu.

DÜNYAYA TANITACAĞIZ

Başkan Topbaş son durak olarak Büyükada’ya geçti. Büyükada Saat Meydanı’nda kendisini karşılayan coşkulu bir kalabalığa seslenen ve Adalar’a 4 marina müjdesi veren Topbaş, “Biz İstanbul’da 9 marina düşündük ve bunların 4’ünü Adalar’da yapacağız. Bu marinalar turizm demektir, ekonomi demektir, istihdam demektir. Adalı gençlerin iş bulması ve çalışması demektir. Adaların dünyaya tanıtılması demektir. İstanbul’umuzun hak ettiği yere gelmesi için Adalar başta olmak üzere her noktada gelişim ve değişime ihtiyaç var” dedi.

 

Yorumlar (1)
Hüsamettin Canbilen 8 yıl önce
Senelerdir adalarda tekne sahipleri balıkçı barınaklarında adeta hırsız yatağı haline gelmiş rıhtımlara en az marina parası kadar parayı illegal olarak vermekteydi.Buraları n islah edilip,hem ada halklarına iş kapısı,hemde tekne sahiplerine emniyetli,düzgün hizmet alma imkanı sunarlar.Marina demek: tamirci,boyacı,elekt rikçi,temizlikçi,gar son,restorant için ahçı,garson,bulaşıkç ı vs vs çok istihdam demektir. Ayrıca adaya yemek için gelen misafirlerin 2-3 saat için teknelerini bırakacakları yer olur buda extra katkı demektir.Kısacası marinalar her adaya enaz 20-30 kişilik istihdam sağlar.4 adada 100 kişiye iş yaratır. Başkan senden Allah razı olsun.lokanta esnafı ve kafeler çok iş yaparlar.zira tekne ile gelenler buralara tekne bırakamazdı dolayısıyla lokantada yemek yiyemezlerdi.
banner255
6
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü