banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Kaçaklar Kendilerini İhbar Etti

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde beş gün boyunca bir koyda tekne bekleyen, yiyecekleri de tükenen Suriye ve Afgan uyruklu 33 kaçak, kişi başı 2 bin dolara anlaştıkları organizatörün sözünü tutmayıp gelmemesi üzerine, jandarma

GÜNCEL 01.05.2015, 08:24
Kaçaklar Kendilerini İhbar Etti

Kaçaklar Kendilerini İhbar Etti

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde beş gün boyunca bir koyda tekne bekleyen, yiyecekleri de tükenen Suriye ve Afgan uyruklu 33 kaçak, kişi başı 2 bin dolara anlaştıkları organizatörün sözünü tutmayıp gelmemesi üzerine, jandarmadan yardım istedi.

Jandarma tarafından koydan alınarak karakola götürülen kaçaklara yemek verildi, ardından emniyete teslim edildi. Kaçakları kandıran organizatörün yakalanması için çalışma başlatıldı. Beş gün önce Bodrum’un Yalı Mahallesi Barbaros Koyu’na gelen Suriye ve Afgan uyruklu biri kadın 33 kaçak, kişi başı 2 bin dolara anlaştıkları organizatörün kendilerini Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na götüreceği tekneyi beklemeye başladı. Gündüzleri ormanlık alanda saklanan gece sahilde bekleyen kaçaklar, bir süre önce yanlarındaki gıda ve suyun bitmesi üzerine zor durumda kaldı.

Dayanacak güçleri kalmayan, organizatöre de ulaşamayan kaçaklar, çareyi jandarmadan yardım istemekte buldu. Barbaros Koyu’na gelen jandarma, kaçakları ekip minibüslerine bindirerek Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürdü. Kandırıldıklarını söyleyen Suriye uyruklu emekli öğretmen 55 yaşındaki Assam Kadiri, "Kişi başı yaklaşık 2 bin dolar vererek organizatör ile anlaştık. Bizi beş gün önce buraya getirdiler. Beş gündür her gece yarısı sabaha kadar teknenin gelmesini bekliyor gün ağarınca ormanda saklanıyorduk. Ancak kandırıldığımızı anladık. Hava soğuk ve yiyeceğimiz tükendi. Biz de tekne beklemekten bitkin düştük. Fazla dayanamayınca jandarmayı aradık" dedi. Kaçaklar jandarmadaki gerekli işlemlerin ardından emniyete teslim edildi. Kaçakları kandıran organizatörün yakalanması için çalışma başlatıldı.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?