banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

İztuzu Açıklarında Tekne Faciası

Muğla'da İztuzu Plajı açıklarında batan teknede, 2'si Türk 3 kişi boğularak yaşamını yitirirken, 5 Suriyeli kaçak ise Sahil Güvenlik ekipleri tarafından sağ olarak kurtarıldı.

GÜNCEL 21.04.2015, 23:47
4450
İztuzu Açıklarında Tekne Faciası

İztuzu açıklarında tekne faciası: 3 kişi öldü

Muğla'da İztuzu Plajı açıklarında batan teknede, 2'si Türk 3 kişi boğularak yaşamını yitirirken, 5 Suriyeli kaçak ise Sahil Güvenlik ekipleri tarafından sağ olarak kurtarıldı

İztuzu açıklarında tekne faciası: 3 kişi öldü Ana Sayfa» Güncel21.04.2015 19:13 Muğla'nın Ortaca İlçesi'ne bağlı Dalyan Mahallesi'ndeki İztuzu Plajı açıklarında tekne battı, Suriyeli 1 kaçak ile 2 Türk organizatör boğularak can verdi. 5 Suriyeli kaçak ise Sahil Güvenlik ekipleri tarafından sağ olarak kurtarıldı. İztuzu Plajı açıklarında, bugün saat 14.00 sıralarında, içinde 6'sı Suriyeli 8 kişinin bulunduğu ahşap tekne battı. Bu sırada bölgeden geçen bir kuru yük gemisi suda can yelekleriyle yüzerek yardım isteyen kişiler olduğunu fark edip, durumu Sahil Güvenliğe bildirdi. Bölgeye giden Göcek Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait bot, suda bitkin haldeki Suriyeli bir kişiyi kurtardı.

Suriyeli'nin ifadesinden 7 kişinin kayıp olduğu belirlenip, bölgede Dalaman Hava Meydan Komutanlığı'na ait askeri helikopterle bölgede arama kurtarma çalışması başlatıldı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucunda can yelekleriyle yüzmeye çalışan 4 Suriyeli daha sağ olarak kurtarıldı. Kayıp olan 2'si Türk 3 kişinin de cesetlerine ulaşıldı. Kurtarılan 5 Suriyeli Fethiye Devlet Hastanesi'ne götürülüp, sağlık kontrolünden geçirildi. Suda uzun süre kaldıkları belirlenen ve durumları ağır olan Suriyeliler'den 2'si yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Yoğun bakımda yer olmadığı gerekçesiyle diğer 2'si ise Muğla Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Sağlık durumu iyi olan bir diğer Suriyeli ise ayaktaki tedavisinin ardından ifadesi için Göcek Sahil Güvenlik Komutanlığı'na götürüldü. Sudan çıkartılan 3 ceset ise henüz karaya getirilmedi. Teknedeki Suriyeliler'in yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan kaçak, ölenler arasındaki 2 Türk'ün ise organizatör oldukları ileri sürüldü. Soruşturma sürerken, teknenin batış nedenini araştırıldığı bildirildi.

Yorumlar (0)
26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü