banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

İzmir'in Kayıkları Yarıştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı 6 günlük etkinlikle şenlik havasında kutladı.

GÜNCEL 22.05.2012, 01:10
İzmir'in Kayıkları Yarıştı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı 6 günlük etkinliklerle şenlik havasında kutlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, programın son gününde düzenlediği İzmir Kayıkları yarışı ile kentteki coşkuyu körfeze de taşıdı.  İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketleri ile birimlerinden oluşturulan toplam 11 takımın mücadele ettiği yarışmada  birinciliği “Efeler” ismiyle yarışan İşletme İştirakler Daire Başkanlığı, ikinciliği İZELMAN Genel Müdürlüğü, üçüncülüğü ise Mali Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri kazandı. Yarışmada ilk üçe girenler kupalarını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun elinden aldı. Başkan Aziz Kocaoğlu, centilmence yarışan tüm ekipleri kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Ödül töreninin ardından, bu yıl 6 güne yaydıkları 19 Mayıs kutlama programını değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bu etkinliklerimizi seneye daha da güçlendirerek sürdüreceğiz. Gençlerimizin, çocuklarımızın jimnastik ve dans gösterileri, bisiklet ve atletizm müsabakaları, gençlik kampı ve resepsiyonu, konserler, sergiler ile zenginleştirdiğimiz programın dışında, Konak’tan Cumhuriyet Meydanı’na çok coşkulu bir yürüyüş de vardı. Uzunca bir süredir Cumhuriyet Meydanı’nı hiç bu kadar dolu görmemiştim. Bu, İzmir halkının 19 Mayıs bayramımızın meydanlardan okul bahçesine çekilmesinin bir tepkisiydi. Çok başarılı bir sivil kutlama oldu. Millet kutlamış oldu. Elbette 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın okul bahçesine indirgenmesinin tepkisi de vardı. Ulu Önderimiz Atatürk’ün heykeline, resmi tören alanına bir belediye başkanı, bir siyasi parti, bir sivil toplum örgütü çelenk koyamayacaksa, çelenk koymak için çeşitli koşullar öne sürülürse, olay şu saatte koyamazsın, bu saatte koyamazsına indirgeniyorsa, bu da neyle uğraştığımızın anlamsız bir tarifi bence” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
1
parçalı az bulutlu
banner102