banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

İzmir'e Özel Deniz Uçakları Geliyor

AK Parti İzmir Milletvekili ve Dışişleri komisyon üyesi Rifat Sait, Devlet Hava Limanları Genel Müdürü Orhan Birdal'ı makamında ziyaret etti.

GÜNCEL 04.05.2012, 11:20
İzmir'e Özel Deniz Uçakları Geliyor

AK Parti İzmir Milletvekili ve Dışişleri komisyon üyesi Rifat Sait, Devlet Hava Limanları Genel Müdürü Orhan Birdal’ı makamında ziyaret etti. Yakın tarihte özel deniz uçaklarının İzmir Çeşme’de faaliyete geçeceğini anlatan Sait, bu amaçla Sea Bird isimli özel uçak işletmesinin işletme ruhsatı aldığını söyledi. Böylece, Çeşme’den tüm sahil bölgelerine deniz uçaklarının gideceğini belirten Sait, bunun iç ve dış turizmi canlandıracağını söyledi. Turistlerin Çeşmeden Foça’ya, Bodrum’a ya da Gümüldüre deniz uçakları ile rahatlıkla gidebileceğini ifade eden İzmirli vekil, önümüzdeki günlerde ilk tanıtım uçuşunun gerçekleşeceğini söyledi.

Ayrıca EXPO 2020 adayı olan İzmir’in afişlerinin Türkiye’deki tüm havalimanlarına asılacağını anlatan Rifat Sait, bu konuda Genel Müdür Orhan Birdal’ın gerekli talimatları verdiğini söyledi. Bu amaçla EXPO Genel sekreterliğinden tüm havalimanlarına afişler kargo ile gönderilecek ve görünür yerlere asılacağını kaydetti. Rifat Sait’in bu ziyaretine, beraberinde Balkan işadamları Dernek başkanı İsmail Karaduman ve Kordon işadamları dernek başkanı Ömür Şanlı da katıldı.

Yorumlar (0)
5
parçalı bulutlu
banner102