banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

İzmir'de 150 Öğrenci Denizci Oldu

DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi ve Seferihisar Belediyesi’nin katkılarıyla “Masmavi Deniz Kampı” düzenlendi.

GÜNCEL 15.07.2013, 12:13
İzmir'de 150 Öğrenci Denizci Oldu

150 ÖĞRENCİ ‘DENİZCİ’ OLDU

DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi ve Seferihisar Belediyesi’nin katkılarıyla “Masmavi Deniz Kampı” düzenlendi. Kampa katılan ve aralarında yabancı öğrencilerin de olduğu 8-12 yaş arası 150 öğrenci bir gün Çeşme Yat Kaptanlığı Eğitim Merkezi’nde misafir edildi.

Öğrenciler eğitim merkezinde gemi ve gemi malzemelerini tanıdı, denizle ilgili resim ve şarkı yarışmalarına katıldı.

Çevre konusunda bireyleri aydınlatmak ve duyarlı hale getirmek amacı ile çalışmalarını sürdüren Deniz Temiz Derneği/TURMEPA, kamu yararına olan faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Seferihisar’da başlatılan “TURMEPA Masmavi Deniz Kampı”na gelen aralarında yabancı öğrencilerinde olduğu 8-12 yaş arası 150 öğrenci TÜDEV Çeşme Yat Kaptanlığı Eğitim Merkezi’nde bir günlük eğitim alarak denizci oldu.

İMEAK DTO İzmir ve TURMEPA İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, TÜDEV Çeşme Yat kaptanlığı Eğitim Merkezi’ne gelen öğrencilere gemicilik malzemelerinin tanıtıldığını, denizcilik yarışmalarının yanısıra denizci şarkı ve oyunlar ile denizle ilgili resim yarışmalarının yapıldığını söyledi.

Öğrencilerde deniz sevgisinin yaygınlaştırılması ve deniz temizliği bilincinin oluşturulması amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten Öztürk,  yürütülen çalışmalarda kendilerine destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Öztürk, çalışma ile aynı zamanda öğrencilerin Çeşme Yat Kaptanlığı Eğitim Merkezi’ni tanıdıklarını vurgulayarak şunları söyledi:

“Çeşme Yat Kaptanlığı Eğitim Merkezi’ne gelen öğrenciler denizi ve deniz eğitimini tanımalarının yanında güzel bir gün geçirdiler. Öğrencilere, gemi kısımları, simülatörle gemi kullanımı gibi eğitimler verildi, gemicilik malzemeleri tanıtıldı. Ayrıca, denizle ilgili şarkı ve resim yarışmaları düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Asıl amacımız, denizlerin ve kıyıların kirletilmemesi mesajını vermek. TURMEPA olarak bizler gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla bu sevgiyi ve bilinci aşılamaya çalışıyoruz. Yararlı olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Yusuf OZTURK 7 yıl önce
Tam bir IMECE gerçekleştirildi. Seferihisar/Cesme/Se ferihisar öğrenci Naklini sağlayan, Albaş Turizm ,Sn.Mehmet Albaş'a , TUDEV yetkililerine ve Tüm İaşe'lerini karşılıyan, Meclis Üyemiz , Ulusoy Liman Bölge Md.Sn.Can Özgen'e ve emekleri için YK Üyesi Sn.Mihri Çelik , Şb Md'ü Sn.Halil Hatipoğluna teşekkürü bir borç bilirim
sisli
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?