banner191

banner148

banner179

banner176

İzmir Liman Başkanlığı'nın Başarısı

Denizci Evi ile aynı yerde hizmet veren Liman Başkanlığına bağlı ilgili bazı birimlerde işlemleri olan vatandaşlar ve gemi adamları sıralarını beklerken hiç sıkılmıyorlar.

GÜNCEL 22.09.2010, 12:52
İzmir Liman Başkanlığı'nın Başarısı

İZMİR LİMAN BAŞKANLIĞI'NIN BÜYÜK BAŞARISI HER AY 6 BİN İŞLEM YAPILIYOR

Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü Denizci Evi ile aynı yerde hizmet veren Liman Başkanlığına bağlı ilgili bazı birimlerde işlemleri olan vatandaşlar ve gemi adamları sıralarını beklerken hiç sıkılmıyorlar. Çünkü Denizci Evinin rahat koltuklarında oturup televizyon izleyebilirsiniz. İsterseniz internetten yararlanabilir, kütüphanedeki kitaplardan, dergilerden istediğinizi alarak okuyabilir veya sadece istirahat edebilirsiniz. Denizci ruhuna ve denizcilik kültürüne uygun çok samimi, huzur verici bir atmosfer. İçeriye girdiğinizde içinizi rahatlatan çok hoş bir ortam var.

İzmir Liman Başkanlığında görevli güler yüzlü personelinin sahip olduğu mesleki bilgi, beceri, ikili ilişkilerdeki diyalog başarısı ve sorunları aşabilmede gösterdiği özel yetenek sayesinde, vatandaşın, kuruluşların ve gemi adamlarının Gemi sörveyi, tonilato, yola elverişlilik belgesi, gemi kayıtları, tekne alım-satım, gemi adamları işlemleri ile bunlara benzer iki yüzü aşkın farklı iş, "Yüksek Kaliteli Hizmet Sunumu" Anlayışı içinde sorunsuz olarak çok kısa bir sürede sonuçlandırılıyor.

Başarılı, atılımcı ve çalışkan bir bürokrat olan gemi inşa ve gemi makinaları mühendisi Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürü  Hızır Reis Deniz''in göreve başlamasıyla birlikte yeni bir misyon kazanan İzmir'in denizcilik kültürü, bu yeni vizyonun yorumları ve ilkeleriyle daha bir çok önemli başarıya güvenle imza atacaktır.

Yorumlar (7)
9 yıl önce
yazılanlar gerçekten doğru hatta içeride bir yazı var işlemleriniz 1 saat içinde biter (herhangi bir terslik olmadıktan sonra)bugün git yarın gel mantığı bitti evraklarınız tam ise 1 saat sonra gelin deyip işleminizi bitiriyorlar,farklı zamanda 2 işlem yaptırdım ikiside bir saat sonra hazırdı tüm çalışan arkadaşlara ve liman başkanı na teşekkürler.denizci.
YILMAZ KURT 9 yıl önce
BU KADAR BAŞARILI BİR BAŞKANDAN DENİZ KİRLİLİĞİ KONUSUNDA HİÇ BİR HASSASİYET GÖREMEDİK.BAKANLIĞIN VE MÜSTEŞARLIĞIN BAŞARISINDAN ZERRE ŞÜPHEM YOK.FAKAT HAKETMEYEN ŞAHISLARIN BU BAŞARIYI SAHİPLENMESİNE, BUNU KULLANARAK REKLAM YAPMASINA SONUNA KADAR KARŞIYIZ.İŞİNİ İYİ YAPANLARIN REKLAMINI VATANDAŞ ZATEN YAPIYOR.BAKANLIĞIMIZIN VE DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞIMIZIN BAŞARILARINI HER ZAMAN TAKDİR EDİYORUZ.SAYGILARIMI SUNARIM.YILMAZ KURT

Gemi Mühendisi
Yüksel Kasap 1 yıl önce
Deniz kirliliğinde liman başkanı çözmez konuyu BELEDIYE başkanından isteyeceksin...
ad soyad 9 yıl önce
bütün resmi dairelerin böyle olması lazım.
akif türemiş 9 yıl önce
Kaydım İzmir liman başkanlığında olduğu için kendimi şanslı görüyorum. Tüm personeline içten ve samimi yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Tüm devlet kurumlarımızda bu şekilde olmasını çok isterim.
seamen 9 yıl önce
ARKADAŞLAR SİZ BİRDE SAMSUN LİMANINA GELİNDE DENİZCİYE NASIL DAVRANILDIGINI GÖRÜN. SİCİLİ SAMSUNDA BULUNAN GEMİ ADAMLARININ ÇOGU BIKTI ORDAKİLERDEN. BUGÜN GİT YARIN GEL MANTIGI HAKİM.YARIM SAAT BEKLERSİN BANKONUN ÖNÜNDE ZAHMET EDİPTE YÜZÜNE BAKMAZLAR İŞİNİ SAVSAKLARLAR İŞ YAPTIRMAK İÇİN KEYİFLERİNİ BEKLEYECEKSİN. ADAMLARLA TERS DÜŞEMİYORSUN ÇÜNKÜ SENELERDİR ORDALAR BELKİ 10 SENE OLDU AYNI KİŞİLER ORDA. BU NASIL MEMURİYET ANLAMADIM. BUNLARIN HİÇMİ TAYİNLERİ ÇIKMAZ. ORDA BİRTEK SUAT İSİMLİ BİR MEMUR VAR DİGERLERİNE GÖRE BİRAZ DAHA VİCDANLI VE İNSAFLI. İLGİLİ MAKAMLARADA DUYRULUR
SON OSMANLI 9 yıl önce
Ne yazıkki hale bizim limanlardaki memurlar başkanlar dahil insana ve denizciye nasıl davranılacağını bilmiyorlar demiycem bilmek bile istemiyorlarki,çünkü onları yetiştiren sistem halen devam ediyor aynı ruh ve tipte elemanlar yetiştirmeye.Benim verdiğim vergiyle boğazına ekmek giren bu nankörler birgün ekmek bulamazlar inşaallah.Bu sektör çökerse köprüaltına giderler herhalde.Ey limanlarda denizcilere adam muamelesi yapmayan gafiller şunu hiç unutmayın o gelen gemiciler sayesinde akşam evine ekmek,su,aş getiriyorsun,eğer sende bir damlacık haysiyet,utanma varsa bun hep aklında tutarsın.tutmazsanda birgün evin yolunu tutarsın.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?