banner191

banner148

banner179

banner176

İÜ DUİM Güz Sektör Günleri Sona Erdi

Denizcilik Kulübü tarafından her yıl düzenlenen denizcilik kariyer günleri bu yıl “Güz Sektör Günleri '13” adı altında güverte öğrencilerine yönelik gerçekleşti.

GÜNCEL 26.12.2013, 21:26
İÜ DUİM Güz Sektör Günleri Sona Erdi

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ DENİZCİLİK KARİYER GÜNLERİNİ, “GÜZ SEKTÖR GÜNLERİ '13'Ü” GERÇEKLEŞTİRDİ

İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Denizcilik Kulübü tarafından her yıl düzenlenen denizcilik kariyer günleri bu yıl “Güz Sektör Günleri '13” adı altında güverte öğrencilerine yönelik gerçekleşti.

Etkinlik 23,24,25 Aralık tarihlerinde ilk iki günü Mühendislik Fakültesi Ali Rıza Berkem Konferans Salonu'nda, son gün Ulaştırma Lojistik M.Y.O Oditoryum'da gerçekleşti. Etkinliğe ilk gün Beşiktaş Denizcilik, Torlak Shipping, Türkon Line; ikinci gün Armona Denizcilik, Geden Line; üçüncü gün ise MSC, YASA Denizcilik ve Densa Denizcilik'in katılımları ile devam edildi.

İkinci günün son oturumuna Arkas Line temsilcileri iş yoğunluğu nedeni ile katılamadılar. Açılış, Bölüm Başkan Yardımcısı Yar. Doç. Dr. Gökhan Kara'nın konuşmasını takiben Denizcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve işletme opsiyonu üçüncü sınıf öğrencisi Kubilay Can Ovacıllı'nın konuşmaları ile gerçekleşmiştir. Esas amacı öğrencilerin bilinçlenmesi, kariyer planlamalarına yardımcı olmak ve bölüm ile sektörü buluşturmak olan etkinlik, yoğun katılım ile son derece başarılı, faydalı geçmiştir.

Öğrenciler akıllarındaki sorulara, merak ettikleri konulara cevap bulabilme şansı yakalamıştır. Kapanış, Bölüm Başkan Yardımcısı Yar. Doç. Dr. Gökhan Kara'nın etkinliğin faydalı geçtiğini umduğunu belirtmesi ve Denizcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Can Ovacıllı'nın tüm yönetim kuruluna teşekkür etmesini takiben çekiliş ile sponsor olan firmaların ikramları öğrencilere dağıtılması ile gerçekleşmiştir.

Yorumlar (1)
Düşünceler Asla Ölmez 6 yıl önce
Araştırıldığında şu net bir şekilde görülebilir: Bir denizcilik okulunu gerçek bir denizcilik okulu yapan en önemli unsur, belli bir hiyerarşinin ... ve de üniformanın olmasıdır.Dokuz Eylül Üniversitesi'nin çok gerilerden gelerek İstanbul Teknik Üniversitesi gibi denizcilik denildiğinde Türkiye'nin temel taşı olan, buna ek olarak Avrupa'da üst sıralarda yer alan bir okula rakip olması, mücadelenin yanında disiplin, hiyerarşi ve üniformanın ne denli önemli bir husus olduğunu kanıtlamaktadır.Tavsiyem bölümün bir bütün olarak yeniden yapılanmaya girmesi ve bu yeni yapılanmada üniforma ve hiyerarşik sisteme geçilmesidir. Aksi taktirde İstanbul Üniversitesi, denizcilikte asla Türkiye'deki orta çizginin üzerini göremeyecek ve burayı kazanan nice denizci adayına çok olumsuz bir şekilde geri dönecektir.Peki nasıl yapılabilir? Cevabı bulacak kişiler bu bölümün öğrencileridir. Doğrusunu yapıp üniformayı ve hiyerarşiyi bu okula getirecek olan, geleceklerini kurtaracak olan yine onlardır. Fedakarlık şart. Hocaların da elele vermesi şart, seferberlik gerekiyor. İstanbul Üniversitesi Denizcileri üniforma ve hiyerarşiye bakış açılarını bir an evvel değiştirmelidir çünkü bana bir tane denizcilik okulu söyleyemessiniz ki üniformasız eğitim yapsın. Hiyerarşi ve üniforma geldiği vakit çok net iddia ediyorum, denizcilikte hızla ilerlemeye geçip herkesi gururlandıran bir İstanbul Üniversitesi göreceğiz.
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?