İTÜ' li öğrenciler GemiSander'de

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaat ve Gemi Makina Mühendisliği Fakültesi öğrencileri, Gemi ve Deniz Mühendisleri kulübü aracılığıyla Gemi Sander'i ziyaret etti

İTÜ' li öğrenciler GemiSander'de
HABERİN GALERİSİ
GEMISANDER

GEMISANDER

İTÜ' Lİ ÖĞRENCİLER GEMİ GERİ DÖNÜŞÜM SANAYİCİLERİ DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ...

İstanbul Teknik Üniversitesi, Gemi İnşaatı ve Gemi Makine Mühendisliği Fakültesi bölümleri , gemi ve deniz mühendisleri kulübü aracılığıyla Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneğini ziyaret etti. Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Atık Yönetim Sorumlusu Kaptan Ersin Çeviker tarafından gemi söküm faaliyetlerinin anlatıldığı sunumun ardından sektör hakkında bilgiler veren dernek başkanı Adem Şimşek,  öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye de asbest sökümünü yapan tek yetkili kuruluş olduklarını ifade eden başkan, İnsan sağlığı, çevre ve atıklar konusunda yaptığımız eğitim uygulamaları ve aldığımız fiziki tedbirler sayesinde Türkiye"nin tek gemi geri dönüşüm tesisi olan Aliğa'daki bu tesisin dünyada örnek gösterilebilecek syandartlara ulaştığını belirtti. Şeffaf ve herkese açık olduklarını da sözlerine ekledi. Daha sonra asbest adı ile bilinen Amyant maddesi hakkında da bilgiler veren Kaptan Ersin Çeviker kullanım alanlarının çokluğundan bahsederek, gemilerde yapılan asbest sökümünden örnekler verdi. Programın sonunda da bir geminin nasıl söküldüğüne dair  bir video öğrencilere izlettirildi.

Daha sonra öğrenciler söküm alanını incelemek üzere tersaneyi gezme imkanı buldular.

YORUM EKLE
YORUMLAR
DENİZCİ
DENİZCİ - 6 yıl Önce

AMERİKADA BU İŞ BÖYLE Mİ YAPILIYOR?

AVRUP ADA BÖYLE Mİ YAPILIYOR?BİZ NEDEN MODERN TAŞ HAVUZLARDA BU İŞİ YAPMIYORUZ?İNSANLAR VİCDANLARINA SORSUNLAR,

BU İŞİ DOĞRU YAPIYOR MUYUZ, VEBAL ALTINDAMIYIZ?

kamil çakıroğlu
kamil çakıroğlu - 6 yıl Önce

itülü öğrencilerin bir yere gitmesi midir haber? yoksa böyle bir faaliyet yapılması mı. denizcilikte haber sayılabilecek noktaya geldiyse bu iş, oturup ağlayalım. neme lazım yarın da yıldızlılarla ktü lüler toplanıp çay içti diye haber çıkmasın? büyük olay büyükk..

yeni proje haberleri bekliyoruz. çocukların otobüsle nereye gittiğini bilmek değil. gitsinler gezsinler. haber mı canım şimdi bu?

Mehmet Günyüzlü
Mehmet Günyüzlü - 6 yıl Önce

Sonuçta ziyaret edilen yer gemi geri dönüşüm merkezi, ziyaret edende denizciler. Aslında bunu eleştireni ciddiye almamak lazım gelir ama kahveyi ziyaret etmediler önemli bir sektörü yerinde tecrübe ettiler diyelim en azından,bunun sizce haber değeri yok bence var mesela.

Mehmet Günyüzlü
Mehmet Günyüzlü - 6 yıl Önce

Rahmetli Turgut Özal'ın çok beğendiğim lafıdır. Nihayetinde düğmesi var kapatırsın demişti televizyon da zararlı yayın var diyen birine.

kucukalbatros
kucukalbatros - 6 yıl Önce

Yaptığınız işi eleştirmek istemiyorum fakat bir fakülte veya okulun yaptığı gezi ve toplantılardan başka ülkemiz ve dünya denizlerinde başka habercilik adına olay yaşanmamakta mıdır?

itü itü
itü itü - 6 yıl Önce

Mevzuu bahis sektörün gelecekteki liderleri olunca ve sektörün farklı alanlarını keşfetmeye meyletmişlerse ? Evet efenim babalar gibi haber değeri taşıyor bu gönderi.

kamil çakıroğlu
kamil çakıroğlu - 6 yıl Önce

yorumlarım için özür dilerim. itülü mühendis kardeşlerimiz bir yere gidebiliyorlarsa evet bu buyuk haberdir.

kamil çakıroğlu
kamil çakıroğlu - 6 yıl Önce

denizciler denizle ilgili bir şey yaparsa haber olacak ise blıkçılardan başlamak lazım. bugun mehmet amca kac balık tutmuş, abuzer abi balığa kaçta çıkmış, kimin oltası kopup kimin basına düşmüş.. bırakın ya

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176