İTÜ-GİMDER® 5.Geleneksel Mezunlar Günü Gerçekleşti

7 Mayıs Pazar günü İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin mezunlar derneği İTÜ-GİMDER®’in 5. Geleneksel Mezunlar Günü etkinliği Fakülte binasında gerçekleştirildi

İTÜ-GİMDER® 5.Geleneksel Mezunlar Günü Gerçekleşti

İTÜ-GİMDER® 5. GELENEKSEL MEZUNLAR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİ!

7 Mayıs Pazar günü İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin mezunlar derneği İTÜ-GİMDER®’in 5. Geleneksel Mezunlar Günü etkinliği Fakülte binasında gerçekleştirildi. Etkinlik; Prof. Dr. Reşat Baykal’ın, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Bölümü’nün 1773 Mühendishane-i Bahri-i Hümayun’a dayanan tarihçesini aktardığı nostalji videosu ile başladı. Ardından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Sayın Suat Hayri AKA, Karadeniz Teknik Üniversitesi Dekan Vekili Prof. Dr. Muhammet BORAN ve Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu Direktörü Emekli Tümamiral Cem GÜRDENİZ’in iyi dilekler içeren telgrafları okundu.

Açılış konuşmalarında; dernek kurucularından eski Başkan Özgür ÜSTÜNER, derneğin son bir senedir gerçekleştirdiği faaliyetlerini aktarırken; yine dernek kurucularından yeni Başkan Haluk ÇOBAN, devam etmekte olan ve önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirilecek faaliyetleri sundu. İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet ERGİN ise konuşmasında mezunlar günü ile ilgili değerlendirmeleri ileterek kürsüyü “Nostalji Dersi”ni vermek üzere Prof. Dr. L. Macit SÜKAN’a bıraktı. Prof. Dr. L. Macit SÜKAN’ın “Nostalji Dersi”’in ardından kendisine emeklerinden dolayı duyulan minneti göstermek adına İTÜ-GİMDER®’in de üyesi olduğu İTÜ’lü dernekler platformu fikir sahibi ve yöneticisi ve ayrıca İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Yardım Vakfı yönetim kurulu üyesi Mühendis Bülend TEMUR aracılığıyla plaket takdim edildi. Ardından Geleneksel İTÜ-GİMDER® Onur Ödülleri takdimine geçildi. Ulaşılabilinen yaşça en büyük mezun Onur Ödülü Yüksek Mühendis Cengiz MERİÇ’e, yaşça en büyük mezun olup mezuniyet yılına göre takdim sırası gelen İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi hocası Onur Ödülü; Prof. Dr. M. Ferda GÖKŞİN’e ve son olarak birçok yönetim kurulu, kurum ve kuruluşlara danışılarak yapılan değerlendirmede ülkemizde ve dünyada gemi inşaat ve denizcilik sektöründe en çok emeği geçmiş olan kişi Onur Ödülü; Sn. Bülent ŞENER’e takdim edildi. Ödüller sırasıyla Prof. Dr. Ahmet ERGİN, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem MELİKOĞLU ve Türkiye Denizcilik Federasyonu Başkanı Erkan DERELİ tarafından iletildi.

Konferans salonunda gerçekleşen törenin ardından Fakülte orta bahçesinde geleneksel aile fotoğrafı çekildi. Ardından canlı müzik ve tüm katılımcıların güzel sohbetleri eşliğinde öğle yemeğine geçildi.

İTÜ-GİMDER® sektörümüzün değerli mensupları olan tüm İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi mezunlarını, öğrencilerini, gemi inşa sektöründe söz sahibi olmuş tüm misafirleri, çalışmakta olan ve emekli öğretim üyelerini, aileleri ile birlikte bu etkinlikte ağırlamış olmaktan mutluluk duymaktadır.

Bilgi Notu:

1773'te gemi mühendisi yetiştirmek üzere kurulan Mühendishane-i Bahri-i Hümayun’dan günümüze, Teknik Üniversite’nin amiral gemisi olan İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin mezunlar derneği İTÜ-GİMDER®; mezunlarının kendi aralarındaki iletişimlerini geliştirerek, mezunlar arasındaki bağları daha da güçlendirmeyi ve bu dayanışmanın gücünden öğrenciler, fakülte, mezunlar ve büyük ölçekte de gemi inşa mesleği için fayda üretmeyi amaçlıyor.

Faaliyette olduğu kısa zaman dilimi içerisinde; İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde şimdiye dek 200 öğrencinin yararlandırılmış olduğu Mentor - Öğrenci Dayanışma Projesi, öğrencilerin teorik bilgilerinin pratiğe aktarımına fayda sağlamak üzere Fakülte’ye gemi elemanları tedariği, öğrencilerin vizyonlarının şekillendirilmesine yön vermek üzere gerçekleştirilen Kariyer Günleri, hem öğrencilerin hem de mezunların hayatlarını kolaylaştırmak için teknolojik bir adım atarak kullanıma sunulan İTÜ-GİMDER® mobil aplikasyonu, tüm İTÜ’lü derneklerle yapılan işbirliği sonucunda mezunlara eğitimden sağlığa, akaryakıttan seyahate kadar 100’e yakın hizmet alanında indirim imkanı sunan İTÜ Mezun Ortak Kart sistemi ve mobil aplikasyonu, İTÜ-GİMDER® patentinin elde edilmesi, Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu’na paydaş olarak ve Türkiye Denizcilik Federasyonu’na üye olarak katılım sağlanması gibi önemli faaliyetlere imza atan İTÜ-GİMDER®; gelenekselleşen Mezunlar Günü etkinliği ile her zaman olduğu gibi “Biz Birlikte Güçlüyüz” sloganına vurgu yapmakta ve mezun ailesinin pekişerek büyümesini hedeflemektedir.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176