İTÜ Denizcilik Fakültesi'nin IAMU Çıkarması

St. Petersburg şehrinde 19-21 Eylül 2009 tarihleri arasında gerçekleşen 10. Dünya kongresinde İTÜ Denizcilik Fakültesi öğretim üyeleri Türkiye’yi başarıyla temsil ettiler.

İTÜ Denizcilik Fakültesi'nin IAMU Çıkarması

İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Elemanları IAMU Toplantısında Türkiye’yi Başarıyla Temsil Ettiler

Dünya Denizcilik Üniversiteleri Birliği’nin (International Association of Maritime Universities-IAMU) Rusya’nın St. Petersburg şehrinde 19-21 Eylül 2009 tarihleri arasında gerçekleşen 10. Dünya kongresinde İTÜ Denizcilik Fakültesi öğretim üyeleri Türkiye’yi başarıyla temsil etti.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nil Güler kongre öncesinde IAMU Yönetim Kurulu toplantısına katılarak önümüzdeki yıllardaki aktivitelerin planlanmasına katkıda bulundu ve IAMU’nun kuruluşunun 10. yılı nedeniyle yayınlanan “IAMU Journal”ın Editörlüğü’nü yaptı. Çok başarılı geçen ve tüm dünya denizcilik üniversiteleri ve fakültelerinin katıldığı kongreye İTÜ Denizcilik Fakültesi’nden Prof. Dr. Nil Güler, Yrd. Doç. Dr. Levent Kırval,  Öğr. Gör. Banu Tansel Özen ve Arş. Gör. Onur Sabri Durak katıldılar ve bilimsel sunumlar gerçekleştirdiler.

Ayrıca, kongrede İTÜ Denizcilik Fakültesi’nin 3 lisans öğrencisi de Kongre bünyesinde düzenlenen Öğrenci Özel Progamı’nda (Cadet’s Programme) bilimsel sunumlar gerçekleştirdiler.

Kongre’de, Fakültenin kurucu dekanı Prof. Dr. Osman Kamil Sağ,  IAMU’nun kuruluş aşamasında yaptığı katkılar nedeniyle açılış konuşmacıları / onur konukları arasında yer aldı.    

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülend Temur
Bülend Temur - 10 yıl Önce

Sayın Dekanımız Prof. Dr. Nil Güler başta olmak üzere Yrd. Doç. Dr. Levent Kırval, Öğr. Gör. Banu Tansel Özen ve Arş. Gör. Onur Sabri Durak ile öğrencilerimizi kutluyorum. Ulusalararası ilişkilerimizin giderek artması ve alışık olduğumuz gururları paylaşmaya devam etirmenizi dileriz.

ali kus
ali kus - 10 yıl Önce

ya arkadaslar iyi hos ama ben senelerden beri su iamu nun ögrencilere veyahutta itu'ye elle tutulur en ufak bir faydasını göremedim.benzer şekilde de türkiye de pruva birliği (4 senelik denizcilik fakilteleri birliği) vardı.geldik gittik yedik içtik hepsi okadar.bir sonuca ulaşamadık. bakın bakalım bizim denizciliğimiz nerde.mezunlarımızın konumu nedir.iamu sayesinde nelere sahip olmusuz.ben şu okuldan mezun oldum deyin gittiginiz yerde kim sallıycak bakalım sizi? bunlar sadece gösterişten ibarettir.baskada bir ise yaramaz.duyrulur.

izmirli
izmirli - 10 yıl Önce

Bir Y.D.O / İ.T.Ü mezunu olarak bu tablodan gurur duydum.

Bazı arkadaşlarımız bu tablodan lütfen rahatsız olmasınlar,Dünyanın hiçbir yerinde isterseneiz MIT yada Oxford mezunu olun,eğer kendinizi geliştirememişseniz birşeyler ekleyememişseniz sizin hiçbir öneminiz olmaz.

Ayrıca bu toplantılar uzun vadeli planlar üzerine inşa edilirler,yani bu toplantıya katıldık ardından türkiyenin bir anda cruise sektörü yada denizcilik sektörü bir anda değişmez!

Pruva birliği konusunda ise arkadaşın söylediği sözlere katılıyorum,yenildi içildi pek birşey yapılmadı devam ettirilmedi.Peki ne yapabiliriz?Bu konuyu okul arkadaşlarımız ve okul yönetimi le konuşup yeniden gerçekleştirebilirz,eğer birşey olmuyorsa bunu birazda kendimize sormalıyız acaba niye die?

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176