banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

İTÜ DEFAMED Mezuniyet Balosu ve Bayram

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (DEFAMED) genel kurul sonrası ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

GÜNCEL 02.07.2012, 16:18
İTÜ DEFAMED Mezuniyet Balosu ve Bayram

Dernek 1 Temmuz 2012 tarihinde Mezuniyet ile Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamalarını yapmak amacıyla bir balo düzenledi. Divan Otel Asia’da düzenlenen etkinlik kokteyl ile başladı. Balo denizcilik camiasının büyük ilgisini gördü. Denizcilik ve Kabotaj bayramının kutlandığı gün İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde de mezuniyet sevinci yaşandı. Mezuniyet töreninden mutlulukla ayrılan yeni mezunlar gece sonuna kadar öğretim elemanları, ağabey ve ablalarıyla bu coşkuyu paylaştılar. Geceye İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nil Güler’in yanı sıra öğretim görevlileri ve kardeş sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katılım gösterdi.

Bu geceyi geleneksel hale getirmeyi hedefleyen DEFAMED yönetim kurulu böylesi bir gece düzenlemeye nasıl karar verdiklerini şu şekilde özetledi; “Bu kararı almakta öne çıkan en önemli sebep, genç mezunlarımıza eğitim dönemi sonunda, belki de bir daha yıllarca yapamayacakları hep birlikte eğlenme fırsatı yaratarak mezuniyetlerini ve  mesleğe ilk adımlarını Kabotaj Bayramı coşkusuyla camiamızla birlikte kutlamak, onları ağabey ve ablalarıyla kaynaştırmak ve bu vesileyle tüm mezunlarımızı tekrar bir araya getirerek camiamızın birlik ve bütünlüğüne katkı sağlamak ve derneğimizi genç mezunlarımızla birlikte daha da büyütmektir.”

Gecede bir konuşma yapan DEFAMED İkinci Başkanı Müh. Ahmet Hamza öncelikle konukları selamladı. Yönetim kurulu olarak göreve geldikten sonra ilk kez bir etkinlik düzenlediklerini vurgulayan Hamza, öğrencilere yeni meslek yaşantılarında başarılar diledi. Hamza, yeni mezunlarla büyük bir güç olacaklarına inandığını belirterek geceye katkı ve katılım gösteren herkese teşekkürlerini sundu. Ahmet Hamza sponsor firmaların isimlerini tek tek okudu. Sponsor firmalar salondan büyük alkış aldı. Ahmet Hamza son olarak geceye katılım gösteren kardeş sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini tek tek anons ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kardeş sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek kurdukları Denizcilik Federasyonu’nun isminin başına “Türk” ibaresinin gelmesi için Bakanlar Kurulu kararını beklediklerini de sözlerine ekleyen Hamza tüm katılımcılara iyi eğlenceler diledi. Ahmet Hamza daha sonra sahneyi Şeyda ve orkestrasına devretti.

Yeni mezunlar ağabey ve ablalarıyla mezuniyet coşkusunu, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamalarıyla geç saatlere kadar devam ettirdiler.

Yorumlar (2)
7 yıl önce
Fotoğrafları incelediğimde sanki 2012 mezuniyet balosu değilde eski mezunların toplanma gecesi gibi geldi.. ilginç..
Ahmet Hamza 7 yıl önce
Sitede yayınlanmış resimlere bakıp kinayeli bir şekilde yereceğinize uzun zamandır böyle bir organizasyon düzenleyemeyen Mezunlar Derneğimizin yaptığı bu organizasyona destek verin ki ileriki dönemlerde daha güzel organizasyonlar yapılabilsin.
26°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?