banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

İstinye – Küçüksu Seferleri Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Şehir Hatları A.Ş., köprü trafiğine yeni bir alternatif olması amacıyla yeni bir hattı daha hizmete alıyor.

GÜNCEL 16.07.2012, 10:22
2453
İstinye – Küçüksu Seferleri Başlıyor
Şehir Hatları’ndan köprü trafiğine yeni bir alternatif: İstinye – Küçüksu Seferleri Başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Şehir Hatları A.Ş., köprü trafiğine yeni bir alternatif olması amacıyla yeni bir hattı daha hizmete alıyor.

Şehir Hatları 16 Temmuz 2012 Pazartesi gününden itibaren Küçüksu - İstinye , İstinye - Küçüksu  seferlerini başlatıyor. Karaköy-Üsküdar, Beykoz-Kabataş seferlerinden sonra Küçüksu-İstinye seferleri de boğaz geçişinde trafikte kalma süresini kısaltacak.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi FSM köprüsündeki bakım onarım çalışmaları nedeniyle, son günlerde en üst seviyeye ulaşan trafik sıkışıklığına, uygulayacaapı önlemler kapsamında,  16 Temmuz 2012 Pazartesi gününden itibaren Küçüksu-İstinye, İstinye-Küçüksu seferlerini başlatıyor.    

İstanbul’un kent içi deniz ulaşımını sağlayan Şehir Hatları, köprü geçişinde İstanbullulara nefes aldıracak yeni bir hattı daha hizmete sokuyor. Hafta içi her gün sabah ve akşam saatlerinde Küçüksu - İstinye - Küçüksu hattında karşılıklı  37 sefer yapılacaktır. 15 dakika aralıklarla gerçekleştirilecek seferler, sabah Anadolu Yakası’ndan akşam da Avrupa Yakası’ndan sıklıkla uygulanacaktır. Alınan önlemler kapsamında gerçekleştirilecek yeni seferler 16 Eylül 2012’ ye kadar düzenlenecektir.

Karayolu trafiğine alternatif çalışmalar yürüten İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Hatları,  Küçüksu – İstinye , İstinye – Küçüksu seferlerini, köprülerdeki trafik yoğunluğunun en üst seviyede yaşandığı saatlerde gerçekleştirecektir. Yeni seferler vatandaşların trafikte kalma sürelerini kısaltırken, iki yaka arasında daha rahat ulaşım imkanı sunacaktır.

Hizmete alınan Karaköy-Üsküdar, Beykoz-Kabataş ve Küçüksu-İstinye hatlarıyla toplu taşımanın denize yönlendirilerek alternatifler oluşturulması hedefleniyor.  Sefer tarifesine 444 1851 nolu çağrı merkezinden ve www.sehirhatlari.com.tr web adresinden ulaşılabiliyor.
Yorumlar (1)
Hasan Basri 9 yıl önce
Küçüksudan istinyeye motor koymak için illa köprünün tamire girmesimi gerekirdi?

Konuşmaya gelince 3 tarafı denizlerle çevrili yurdumuz diye konuşup gidiyoruz..

Yazın beşiktaştan bebeğe gitmek 2 saat,beykoz ve kavaklardan üsküdara gelmek ömür törpüsü. neyazıkki deniz bir kültür işi ve Türk insanının kültüründe deniz yok! hocalarımız hep der asyadan at süre süre gelmişiz.üsküdardan beykoza,kavaklara denizden yarım saatte gitmek varken

biz arabayla saatlerce yollarda eziyet çekmeyi biliyoruz inanın araba olmasaydı atla eşekle giderdik yinede denizi kullanmazdık!!Küçüksudan istinyeye vapur çalışıyormuş ne vapuru motor çalışıyor! adı motor hepsi birer gemi bence herşey belediyenin tekelinde ne yapmak lazım denizi daha fazla kullanmak için sabah evinden kalkarsın,motor veya vapurla çayını içer,gazeteni okursun simit alır yarısını sen yer yarısını martıya verirsin

işe dinç gider verimin artar amaa binersen arabaya kafan şişer işe gittğinde zaten pilin bitmiştir kimseye faydan dokunmaz akşam işten çıkarsın beşiktaştan eminönünden kabataştan deniz vasıtasıyla yarım saatte muhabbetini eder çayını içer günün stresini atarsın eve gittğinde yüzün güler ailecek mutlu olursun

gitmiştir günün yorgunluğu içtiğin bir bardak çayla, bir martı çığlığıyla inan mutlu olursun düşün beşiktaştan bindin sarıyer otobusune otobus pakettir zaten çantanımı kendinimi cebinimi kontrol ediyim derken bitersin üstüne üstlük birde günün stresi

eve gidine çatacak yer ararsın. yıllar evvel bekir çoşkun un yazısını okumuştum sevgili bekir abi biz denizi sevmiyoruz demisti sevseydik her yanına gittiğinde ona taş atmazdık!
18
açık
Günün Karikatürü Tümü