banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

İşte Bisküvi kutusundaki Silahlar!

Aden Serbest Bşlgesindeki konteyner limanında bir Türk gemisinde ele geçirilen silahların fotoğraflarını yayınlıyoruz.

GÜNCEL 05.11.2012, 15:04
3818
İşte Bisküvi kutusundaki Silahlar!

"26 Eylül" adlı Yemen devletine ait haber sitesinde çıkan haberde, Cumartesi günü Aden'in Güney liman bölgesinde Aden Serbest Bölgesinde yanaşmış bulunan bir Türk gemisinde konteyner içerisinde bisküvi kutularına gizlenmiş büyük miktarda silah ele geçirildiği duyuruldu.

DenizHaber.Com, yakalanan kutuların fotoğraflarına ulaştı.  

Aden Limanı Serbest Bölgesinde, Cumartesi günü ele geçirilen silahlarla ilgili sessiz tutmak karşılığında rüşvet kabul etmeyi reddeden liman görevlilerinin işten atılmak ve ölümle tehdit edildikleri iddia edildi.

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre, (www.seanews.com.tr) Limanda Üç işçi bilinmeyen numaralardan gelen telefon çağrılarında utanç verici kaderleri olacağı şeklinde tehdit edildiklerini bildirdiler.

Bandar Aden web sitesine gönderilen bir açıklamada, "Hükümetteki kolaisyon ortaklarından bir bakan Aden geldi ve Türk yapımı kaçak silah olayını kapatabilmek için için yasal bir belge arıyor," denildi.

Bugün, bir Yemenli yetkili ise yaptığı açıklamada "resmi tabancalar Rashid Al-Badani adıyla yerli tüccar için bisküvi kutuları içine sevk edildi" dedi.

Ayrıca, Alahale adlı internet kaynağı yükün özel bir Türk şirketi ithal edildiğini 120 milyon dolar değerinde $ 3000'den fazla tabanca olduğunu bildirdi.

Ele geçirilen silahlar, bunları parçalar biraraya getirilmek suretiyle füzeler dahil olmak üzere silah üretmek için ülkeye sevk edilen İran ürünlerinden sonra son birkaç ay içinde ikinci büyük sevkiyat oldu.

İran, Suudi Arabistan sınırındaki Saada Şii Huti Grubuna, mali askeri ve teknik yardım sağlamakla suçlanıyor.

Silahlar GLOCK Tabanca

Yakalanan 3000 silahın Glock marka tabancalar olduğu bildirildi.

Silahların, başkent Sanaa'da ikamet eden ve vergi numarası 0154069 olan Rashid Saleh Abdu Al Badani adlı tüccara gönderildikleri, ancak bu ismin sahte olabileceği ve silahların İslami lider ve aynı zamanda ünlü bir işadamı olan Hamid al Ahmar'a ait olabileceği iddia ediliyor.

Geminin Mersin limanından yola çıktıktan sonra Cidde'ye uğradığı ve daha sonra Aden limanına gittiği açıklandı.

Yorumlar (4)
Efe K. 9 yıl önce


bugunde NİJERYA bandralı gemi demis ama bir türlü geminin ismi yok, nedir yani neden geminin ismi verilmez, ne mahsuru olabilir adam konteyner tasıyor icinde biskuvi var dedilerse armatore ne, neden gemi ismi vermeden dolasıyor bu haber ortada !!!!http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21866803.aspTemel Kotil 9 yıl önce
BEYLE BUNLARIN NESI GLOCK MARKA ???? BILDIGIN KALITESIZ TÜRKIYE ÜRETIMI KURUSIKI BUNLAR GLOCK SILAH ILLEGAL PIYASADA KAC PARA HABERINIZ VARMI?

3000 ADET KACAK GLOCKU YEMENDE DEGIL HERHANGI ÖRGÜT YEMEN HÜKMETININ BILE ALAMAZ HERHALDE.SAYGILAR
Dursun 9 yıl önce
Denizhaberde 3 tane baslık var bu konu ile ilgili.. fakat haber bastan asagı ZAYTUNG haberi gibi...1.) TURK gemisi deniyor, geminin ismi yok.. hangi gemi ?? yemen kaynaklı internet sayfalarından cıkardik diye haber yapan gazetelerde MAY OMF diye bir SÖZDE TÜRK gemisinden bahsediliyor ama boyle bir gemi yok... bulan varsa aha burda diye cıkarıp gostersin2.) gazetelerde 246 tabanca, 2925 tabanca govdesi, 2445 sarjor, ve 7998 tabanca parcası filan deniyor... ama gazetelerde haberbaslıgı "SİLAH YÜKLÜ gemi" ... daha sonra bu haber hukumete cakmak isteyen kose yazarlarına malzeme oluyor anında... peki nerden cıktı bu haberler arkasında kim var, sia kesim/iran olmasın ?3.) peki denizhaber bugune kadar hicbir guvenilir veya guvenilmez yabancı denizcilik sitesinde yemende silah yuklu?? bir Turk gemisinin haberini gordumu ??? gorduyse utfen kaynak verebilirmisiniz?4.) 120,000,000 usdollarlik 3000 tabanca Yemene satmisiz oylemi, tanesi 40,000 amerikan dolari o gordugun tabancalar... biz yaptıksa egerbu isi helal bize, aynen devam derim.. 40,000 dolarlık tabanca ıhracatı yapıyoruz kim tutar bizi....

dalga geciyorlar bizle ... hemde ortalama zekamızla... yazıkRecep 9 yıl önce
"sozde" acıklamayı yapan yemen"in gumruk tekel bakanı, Turkiyenin degil.. turkiyeden sadece disisleri sozcusu Selcuk Unal bir acıklama yapti, o acıklamadada da "halen tum boyutları ile arastırıyoruz"Turkiyeden gonderildide demiyor, "gonderildiginin... gumruge biskuvi olarak beyan edildiginin" ogrenildigi soyluyor.. yani bir yerlerden (sozde - yemenden) boyle seyler duydular olaya bakıyorlar... soylenen budur insanların yanıltılmasına yardımcı olmayalım..sonra gemi ismini verende "sozde" Yemenliler.. neden dogru ismi vermeyipte saklasınlar gemi ismini, yani iddia makami neden gemi ismini carpitir, kendini yalanlamak icinmi ??ayrıca asıl sasırtıcı olay, yemende aden limanı serbest bolgesinde yemenli ilgili bu olayı ortaya cıkarıyor, kendisine rusvet teklif ediliyor (kendide istemiyor) vede yemenli gumrukcu rusveti reddediyor vede reddettigi icn baskı bile yiyor tehdit alıyor !!! OHA YANI... bu arap baharı ne kadar degistirmis 10000 yıllık yemen adetlerinide bizler hala burada uyuyoruz... ne guzel hayırlara vesile olmus bu arap baharları umarım her arap ulkesine yayılırda adam olurlar sonunda..lutfen yemeyin bunları artık...
18
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü