banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

İstanbulun Su İhtiyacını Karşılıyor

İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan Melen hattının Karasu Kuzuluk Mahallesi'nden geçen bölümünde bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi.

GÜNCEL 20.10.2014, 01:00
2109
İstanbulun Su İhtiyacını Karşılıyor

Melen Hattında Patlama!

İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan Melen hattının Karasu Kuzuluk Mahallesi bölümünde hatta yaşanan patlama nedeniyle su akışı kesilirken hatta bulunan sular ise bölgedeki evleri ve ahırları sular altında bıraktı.

İSTANBUL - İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan Melen hattının Karasu Kuzuluk Mahallesi'nden geçen bölümünde bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi. 2.5 metre çapındaki borunun patlaması sonrasında İstanbul’a gönderilen su büyük gürültüyle akarak 2 kilometre uzaklıkla bulunan Kuzuluk Mahallesindeki ev, ahır ve samanlıkları sular altında bıraktı.

Yaşanan su patlaması nedeniyle hattan İstanbul'a su sevkiyatının durdurulduğu belirtilirken evlerini ve ahırlarını sula altında kalanlar "Kapımızda oynayan çocuklarımıza birşey olsaydı bunun sorumlusu kim olacaktı. Hayvanlarımızın yiyeceği ve evimizin birinci katında bulunan eşyalarımız suya kapılıp gitti. Suların yükselmesini görünce panik yapıp evimizin üst katlarına çıktık. Yetkililerin gelmesini bekledik fakat Karasu belediye başkanı Mehmet İspiroğlu dışında kimse gelmedi" dediler.

Melen hattında patlamanın yaşandığı bölgeye gelen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu burada gazetecilere yaptığı açıklamada "Patlama sonrası hattaki su bölgeye boşaldığı için evler ve ahırlar sular altında kaldı. Vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için gerekenleri yapacağız. Bu sorunu da İSKİ yetkilileri ilettik" dedi. Bu arada hattaki patlama nedeniyle hattan İstanbul'a su gönderilmesinin tamamen durdurulduğu belirtildi.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Karikatürü Tümü