İstanbul'da sisten göz gözü görmüyor

İstanbul'da yoğun sis hayatı felç etti.Görüş mesafesini iki metreye kadar düşüren koyu sis nedeniyle deniz ulaşımı tamamen durdu.

İstanbul'da sisten göz gözü görmüyor

İstanbul'da sisten göz gözü görmüyor

İstanbul- Gece geç saatlerden itibaren kentte etkili olan sis, sabah saatlerinde İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO) Karaköy-Haydarpaşa-Kadıköy, Kadıköy-Eminönü, Eminönü-Üsküdar, Beşiktaş-Kadıköy, Kadıköy-Kabataş, Boğaz ve Çengelköy-Eminönü, Kabataş-Adalar hattı ile Sirkeci-Harem arabalı vapur seferlerinin iptaline yol açtı. Deniz otobüsü seferleri sorunsuz olarak devam etti.

Sisin İstanbul Boğazı'nda görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle de transit gemi geçişleri durduruldu.

Hava ulaşımında da sis yüzünden aksamalar yaşandı. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gece yaşanan yoğun sis yüzünden uçak iniş ve kalkışları iptal edildi. Buraya inmesi beklenen uçaklar, Atatürk Havalimanı'na yönlendirilerek inişleri sağlandı.

Sabaha karşı sisin etkisini artırması nedeniyle de Atatürk Havalimanı'na inmesi beklenen bazı uçaklar, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na yönlendirildi.

Öte yandan, yolların kayganlaşması ve görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle şehir içinde çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası da meydana geldi.

 

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176