banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinden ücretsiz maske

İstanbul'da Korona virüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğu getirilirken, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinden dikkat çeken bir açıklama geldi. Her iki belediye de maskesi olmayanların toplu taşıma kullanamayacağını belirtti. Belediyeler ayrıca vatandaşa ücretsiz maske dağıtılacağını da açıkladı.

GÜNCEL 04.04.2020, 09:52 04.04.2020, 10:07 Nermin İstikbal
İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinden ücretsiz maske

İstanbul'da Korona virüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğu getirilirken, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'nden dikkat çeken bir açıklama geldi. Her iki belediye de maskesi olmayanların toplu taşıma kullanamayacağını belirtti. Belediyeler ayrıca vatandaşa ücretsiz maske dağıtılacağını da açıkladı.
Türkiye’de Korona virüse (Kovid-19) karşı alınan önlemler çerçevesinde yeni tedbirler alındı. Bu kapsamda metrobüs, metro, otobüs ve şehir hatları vapurlarını kullanan yolculara maske takma zorunluluğu getirildi. Metro ve metrobüslerde çoğu yolcunun maske takma kuralına uyarken, bazı yolcuların maskesinin olmadığı görüldü. Maskesi olmayan yolcular toplu taşıma araçlarına alınmazken, metrobüs turnikelerinde güvenlik görevlileri tarafından ücretsiz maske dağıtıldı.

İBB sözcüsü MuratOngun yaptığı bir açıklamada ise şunları söyledi:

*İBB olarak aldığımız karar gereği yarın metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarımızda 100 bin adet maske vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?