banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinden ücretsiz maske

İstanbul'da Korona virüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğu getirilirken, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinden dikkat çeken bir açıklama geldi. Her iki belediye de maskesi olmayanların toplu taşıma kullanamayacağını belirtti. Belediyeler ayrıca vatandaşa ücretsiz maske dağıtılacağını da açıkladı.

GÜNCEL 04.04.2020, 09:52 04.04.2020, 10:07 Nermin İstikbal
İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinden ücretsiz maske

İstanbul'da Korona virüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğu getirilirken, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'nden dikkat çeken bir açıklama geldi. Her iki belediye de maskesi olmayanların toplu taşıma kullanamayacağını belirtti. Belediyeler ayrıca vatandaşa ücretsiz maske dağıtılacağını da açıkladı.
Türkiye’de Korona virüse (Kovid-19) karşı alınan önlemler çerçevesinde yeni tedbirler alındı. Bu kapsamda metrobüs, metro, otobüs ve şehir hatları vapurlarını kullanan yolculara maske takma zorunluluğu getirildi. Metro ve metrobüslerde çoğu yolcunun maske takma kuralına uyarken, bazı yolcuların maskesinin olmadığı görüldü. Maskesi olmayan yolcular toplu taşıma araçlarına alınmazken, metrobüs turnikelerinde güvenlik görevlileri tarafından ücretsiz maske dağıtıldı.

İBB sözcüsü MuratOngun yaptığı bir açıklamada ise şunları söyledi:

*İBB olarak aldığımız karar gereği yarın metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarımızda 100 bin adet maske vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

Yorumlar (0)
1
az bulutlu
banner102