banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

İstanbul-Van Arasında Denizcilik İşbirliği

Ziya Kalkavan Denizcilik Anadolu Teknik Lisesi ile Van Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi arasında İşbirliği Protokolu imzalandı.

GÜNCEL 05.03.2010, 15:35
2025
İstanbul-Van Arasında Denizcilik İşbirliği

İstanbul-Van Arasında Denizcilik İşbirliği

Ziya Kalkavan Denizcilik Anadolu Teknik Lisesi ile Van Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi arasında İşbirliği Protokolu 28.02.2010 Pazar günü Ulaştırma Bakanı  Binali YILDIRIM' ın katılımıyla Van'da imzalandı.

Bu protokolün amacı: Köprüüstü Simülatörü, Elektronik Seyir, Cankurtarma Platformu, Yangın Platformu ve GMDSS Simülatörü bulunmayan Van Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Denizcilik Alanı öğrencilerinin; Deniz Güvenlik, Seyir Güvenlik, İlk Yardım ve Tıbbi Bakım, İleri Yangınla Mücadele ile GMDSS in uygulamalı eğitimlerinin İstanbul Beşiktaş Ziya Kalkavan Denizcilik Anadolu Teknik Lisesinde bir program dahilinde verilmesini amaçlıyor.

Yorumlar (4)
Ali Yilmaz 12 yıl önce
Van daki ogrenciler icin cok onemli ama maalesef gecici bir cozum. Okul acmak marifet degil. Hele ki bir de meslek ogrenmek mevzu bahis ise egitimin verilmesinde kullanilacak olan techizat vesairenin tam olarak temin edilmesi gerekir. Tabi ki nufus artis oranimiz cok fazla ve okul sayisi yetersiz kaliyor ama gordugumuz kadariyla plansizca okullar aciliyor. Denizde calisan bircok zabit arkadasim oldu kimi Diyarbakirli kimisi Gazi Antepli. Gazi unvanina sahip yegane ilimize herseyin en iyisi yakisir ama oraya denizcilik bolumu acmak yersiz, tipki Van a iki tane denizcilik meslek lisesi acilmasi gibi.
vanliyem 12 yıl önce
değerli arkadaşım van da bir tane denizcilik lisesi var ikincisi daha açılmadı.umulur ki birincisi başarılı olsun da ikinciside gelsin. ve bu gençlere ciddi destek var. ilk mezunlarını yaa bu sene yada önümüzdeki sene verecek. bu gençlerin başarısı hepimizi mutlu edecekken başarısızlıkları ise(böyle bir ihtimali düşünmüyruz..) hepimizi üzecektir.

tüm vanlı denizcilere ve denizci adaylarına başarılar diliyorum...
Ali Yilmaz 12 yıl önce
Basariya ulasmak icin birseyler ummaktan ziyade birseyler yapmak gerekir. Bakin okulda mevcut bir simulator yok. Kitaptan okuyarak mi ogrenecek bu gencler denizciligi? Okulda ders veren ogretmenlerin yeterliligi nedir? Mesleki derslere giren hocalarin kac tanesi denizci kokenli? yada mevcut ogrencilerden kac tanesi staj kapsaminda tipki diger liselerde oldugu gibi okulla es zamanli olarak gemide calisma firsati buluyor? Aklimda ayrica su sorular var? 1)Bu okul gelecek 5 yil icinde kac tane mezun verecek? 2)Van Golu nde 5 yil icinde kac tane yeni feribot vs. hizmete girecek? 3)Bolge ihtiyaclarina gore istihdam saglayacak sektorlere yonelmek daha dogru degil mi? Ki orada calisan gemilerde Sinirli Vardiya Zabiti ehliyeti yeterlidir ve bu ehliyet icin 4 sene okumaya gerek yok. Saygilar.
vanliyem 12 yıl önce
ali yılmaz bey:

ülkemizde ki mevcut eğitim sisteminde mezun olan liseli gençlerin kaçta kaçı üniversite veya dengi bir kurumda eğitimine devam ediyor. mesleki eğitim veren liselerin hali belli. bölge insanına farklı alanlarda tercih imkanı sunmak eğitimin gereğidir. bir işi başarmaya inancın varsa engeller eksiklikler seni amacından döndüremez. bende bir denizciyim ve dediğiniz imkanlar bende de yoktu. ama azimle devam ediyorum.insaallah da devam edeceğim.

yukarda sorduğunuz soruların kaçta kaçının cevabını biliyorsunuz? cevabını bilmediğiniz soruları olumsuzluk olarak mı görüyorsunuz.. bugün itü denizcilik fakültesi bile öğretim görevlisi bulamama sıkıntısı içerisinde bu yüzden dışarıdan gelen hocalardan, armatörlerden.klavuz kaptanlardan ders alarak eğitimlerine devam ediyorlar..

ben bu gençlerden ümitvarim... inşaallah tüm sıkıntılara rağmen başarılı olurlar.
19
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü