banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

"İstanbul'un denizcilik müzesi ihtiyacı" masaya yatırılacak

RMK Müzesi'nde KÜDENFOR tarafından düzenlenecek panelde "İstanbul'un denizcilik müzesi ihtiyacı" masaya yatırılacak.

GÜNCEL 17.09.2019, 10:36 17.09.2019, 11:03 Nermin İstikbal
"İstanbul'un denizcilik müzesi ihtiyacı" masaya yatırılacak

RMK Müzesi'nde  KÜDENFOR tarafından düzenlenecek panelde "İstanbul'un denizcilik müzesi ihtiyacı" masaya yatırılacak.

KÜDENFOR organizasyonu ile Rahmi Mustafa Koç Müzesi Fenerbahçe Vapuru Alt Salonu’nda 26 Eylül 2019 Perşembe, saat 14.00’da başlayacak panelde “İstanbul’un denizcilik müzesi ihtiyacı” masaya yatırılacak.

Deniz tarihi ve kültürü müzesi

Panelde İstanbul gibi büyük bir metropolde büyük bir deniz müzesi bulunmasına karşın denizcilik tarihi ve kültürünü sergileyen bir müzenin varlığına ihtiyacın tartışılacağını belirten KÜDENFOR Kurucu Direktörü emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, konunun taraflarını mutlaka beklediklerini söyledi.

Panele Denizcilik Bankası T.A.O.’nun eski Genel Müdürü merhum Celalettin Erol’un oğlu Reşit Erol, Deniz Tarihçisi Ali Bozoğlu ve İLKFER Müzesi’nin kurucusu, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Vakfı (DEFAV) Yönetim Kurulu Başkanı Mühendis İlker Meşe konuşmacı olarak katılacaklar.

Panelin ardından Denizcilik Bankası T.A.O.’nun eski Genel Müdürü merhum Celalettin Erol’un oğlu Reşit Erol’un Rahmi M. Koç Müzesi’ne bağışladığı ve müzenin koleksiyonuna ait parçaların bir araya getirilmesi ile oluşturulan “Seyr-i Sefain İdaresi’nden Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne” sergisi gezilecek.

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?