banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

İstanbul Trafiğini Rahatlacak Öneri

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçen TIR'lar deniz yoluyla taşınsın önerisi...

GÜNCEL 25.06.2012, 11:04
2206
İstanbul Trafiğini Rahatlacak Öneri

Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerinde yaklaşık bir hafta önce başlayan onarım çalışmaları İstanbul trafiğini iyice ağırlaştırdı.
 
TIR ve kamyonların kullandığı TEM Otoyolu ile FSM Köprüsü'ndeki bu yoğunluk, ekonomiyi de olumsuz etkilemeye başladı.
 
Siparişlerin geciktiğine dikkat çeken uzmanlar, kayıpların önlenmesi ve vatandaşların saatlerce yollarda mağdur olmasını önlemek için ağır vasıtaların iki yaka arasında denizden taşınmasını öneriyor.
 
İDO'nun RO-RO Projesi 2013'te
 
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Ro-Ro projesini 2013'te uygulamaya koyacak.
 
İlk etapta İstanbul Ambarlı ile Bursa Mudanya arasında çalışacak 2 gemi ile günlük 1.700 TIR'ın İstanbul trafiğine girmeden taşınması planlanıyor.
 
İDO'nun yaptıracağı 140 TIR kapasiteli bir gemi, arka arkaya 5 kilometrelik bir TIR konvoyunu trafikten çekmiş olacak.
 
Ambarlı'dan yarım saatte 140 TIR'ın yüklendiği gemiler, 2 saatte Mudanya'ya varacak ve yarım saatte de TIR'ları boşaltacak.
 
Böylece bir TIR şoförü 6 saatte kat ettiği yolu 3 saatte alacak.

Yorumlar (3)
ahmet cavit gür 9 yıl önce
söylemek gibi olmasın amma biz bu öneriyi iki sene önce ido genel md ne yaptık.ibb ulaşım dairesi ne yaptık.ulaşımdan sorumlu ibb yd.sına da yaptık.

dedik ki: ambarlı-darıca arasına ro ro seferi koyalım.tır lar istanbul trafiğine girmeden ve de köprülerden geçmeden gemi ile gitsinler.

hatta başka bir öneri de getirdik ve dedik ki: hamburg'da konteyner taksi var.bir şat üstüne konteynerler yükleniyor ve bu şat romorkorle çekilip denizden götürülüyor.şehir trafiği rahatladığı gibi emisyon da olmuyor. hava kirliliği azalıyor.vatandaş daha az egzost gazlı hava soluyor.

''gelin sizi hamburg'a götürelim orada konteyner taksiyi görün''dedik.

hamburg belediyesi bu işi böyle çözmüş ve rahat etmiş.

ido gn md sayın ahmet bey ''belediye ile konuşun zaten bizi özelleştiriyorlar'' dedi.

yukarda da arz ettiğim gibi ibb nin ulaşımdan sorumlu yetkililerine bu projeyi teklif ettik.inşaALLAH istanbul trafiğine bir çözüm bulunur.

bizim teklifimiz hala geçerlidir.ilgililerin dikkatine sunarım.
SERDAL CAN 9 yıl önce
almanyanın fransanın tüm nehir ve kanallarında yapıldığı gibi boğazın 4 noktasına karşılıklı ve düzenli küçük ferryboat seferleri konulsa 15 dakikada bir trafik sorunu kalkabilir. ana arterlerin birleştiği yerler düşünülebilir. hep köprüler düşünülmesin. kapasite belli zaten tıkanıyor. trafik ferry boatlarla 3-5 yerden rahatlatılabilir. sorun ortadan kalkar

saygılarımla
Gülen Yüz 9 yıl önce
Ahmet Cavit Gür efendi…

Önce bunları yazıp millete müslümanım diye geçineceğine 10 yıldır senin ve oğlunun ödemediğiniz gemicilere ait borçları ödeyin. Unutmayın bunun öte tarafı da var..Helalleşmek gerekli….15
az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü