İstanbul - Çanakkale Deniz Ulaşımı İçin İlk Adım

GESTAŞ yönetim kurulunun bu hafta yapacağı toplantıda Çanakkale-Limni hattı ile Çanakkale-İstanbul deniz otobüsü seferlerinin tartışmaya açılması bekleniyor.

İstanbul - Çanakkale Deniz Ulaşımı İçin İlk Adım

İstanbul - Çanakkale deniz ulaşımı için ilk adım 

GESTAŞ yönetim kurulunun bu hafta yapacağı toplantıda Çanakkale-Limni hattı ile Çanakkale-İstanbul deniz otobüsü seferlerinin tartışmaya açılması bekleniyor. 

Önerinin Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından getirileceği öğrenilirken deniz ulaşım güzergahının Çanakkale İskelesi-İstanbul Yenikapı İskelesi olması için etüt çalışması yapılmasının talep edileceği öne sürüldü.

4.5 saat içersinde Çanakkale’den İstanbul’a varacak deniz otobüsünün Conkbayırı denginde deniz taşıtı olması ön görülüyor. İstanbul bağlantılı deniz ulaşımının kabul edilmesi halinde Çanakkale yıllar sonra İstanbul’a deniz yoluyla bağlanmış olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 9 yıl Önce

bence süperrr olur hemen yapın...

ahmet gür
ahmet gür - 10 yıl Önce

denizotobüsüyle istanbuldan çanakkaleye gitmek kışın sancılı olur.özellikle dönüşlerde poyrazda kafadan alınca havayı gitmez.koforlu olacağını düşünmüyorum rahatsız eder denizci olamayanı

ASİ-OPR.
ASİ-OPR. - 10 yıl Önce

ASLINDA IYI OLUR HEEMDE ÇOK ,ÇANAKKALE HAVA ŞARTLARI GOZ ONUNDE OLMASI LAGZIM BIRDE YENIKAPI'DAN ZIYADE ANADOLU YAKASINDAN BOSTANCI VEYA KARTAL'DAN DA ÇANAKKALE YE DNZ OTOBUSU OLURSA DAHADA IYI OLUR,İSTANBUL SADECE YENIKAPIDAN IBARET DEGIL DOGUSUNDA ŞİFA MAH.TUZLADAN TUTUN DAHA DA İLERİ GEBZE ,DARICA,DILOVASI,KORFEZ,IZMIT2E KADAR İSTANBUL KABUL ETMEK GEREK İSTANBUL SADECE YENIKAPIDAN IBARET DEGIL ...saygılarla. Ahmet Duranoğlu

Arif Erdem
Arif Erdem - 10 yıl Önce

Marmarada zaten bu yaz da devamlı poyraz esti ama bandırma-Armutlu-Mudanya..vs seferler devam etti yani kısacası hiç de öyle 2 gün çalışır 5 gün yatar muhabbeti olacağını düşünmüyorum, bence süper bir fikir...

deniz b
deniz b - 10 yıl Önce

Geçen senelerde Şile'ye deniz otobüsü konulmuştu çoğu sefer iptal oluyordu, diğerlerindede inen yolcu toprağı öpüyordu, dönüşte kimse gelmiyordu. Çanakkale'de karadeniz gibi hava olmaz ama yinede 2-5 olmasa bile 5-5 berabere biter bu maç. Seferler rutin olmayıncada yolcu tercih etmez. Deniz otobüsleri alüminyum tekneler ve yakıt harcamlarıda yüksek bu sebeplerle çok kullanışlı bir hat olacağını düşünmüyorum.

Saygılarımla

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176