banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

İran, İsrail gemisini hedef aldığına yönelik iddiaları yalanladı!

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, "İsrail'e ait geminin Umman Denizi'nde bizim tarafımızdan hedef alındığı iddiası Kudüs'ü işgal altında tutan siyonist...

GÜNCEL 01.03.2021, 13:07 02.03.2021, 07:58 Halit Emre İbrahimoğlu
88
İran, İsrail gemisini hedef aldığına yönelik iddiaları yalanladı!

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, "İsrail'e ait geminin Umman Denizi'nde bizim tarafımızdan hedef alındığı iddiası Kudüs'ü işgal altında tutan siyonist İsrail rejimine ait. Bu iddia doğru değil" dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, düzenlediği basın toplantısında Umman Denizi'nde İsrail'e ait geminin Tahran yönetimi tarafından hedef alındığına ilişkin iddialara yanıt verdi. Hatipzade, Umman Denizi'nin ve körfezin kendileri için önemli olduğuna işaret ederek, "Körfez ve Umman Denizi ülkenin güvenliği açısından önemli ve bu bölgede kafa karışıklığı ve yalanlara izin vermeyiz. Netanyahu İran konusunda kafa karışıklığı ve korku içerisinde. Kendi ülkesindeki sorunları da bu şekilde çözebileceğini düşünüyor. Güvenlik konularında İsrail, İran'ın verdiği cevapların ne kadar net ve açık olduğunu iyi biliyor" dedi.

Umman Denizi'nde İsrail'e ait geminin İran tarafından hedef alındığı iddialarını yalanlayan Hatipzade, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Tahran yönetimini hedef alan açıklamalarına tepki göstererek, "İsrail'e ait geminin Umman Denizi'nde bizim tarafımızdan hedef alındığı iddiası Kudüs'ü işgal altında tutan siyonist İsrail rejimine ait. Bu iddia doğru değil" dedi.

İsrail'e ait Bahama bayraklı MV Helios Ray kargo gemisinde, cuma günü Umman Körfezi'nde seyir halindeyken patlama meydana gelmişti. İsrail Başbakanı Netanyahu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu saldırı İran'ın bir eylemi. Bu apaçık ortada" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
15
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü