banner191

banner148

banner179

banner176

İnciraltı Sahillerinde Kano Kursu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İnciraltı sahillerinde açtığı kano kursu, körfeze ayrı bir renk katıyor.

GÜNCEL 24.07.2014, 09:14
İnciraltı Sahillerinde Kano Kursu

Körfez Çiçek Açtı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İnciraltı sahillerinde açtığı kano kursu, körfeze ayrı bir renk katıyor.

Kentin bu ilk ve tek kano kursunda haftada 4 gün eğitim gören kursiyerler, İzmir’i yarışmalarda temsil edebilmek için kürek çekiyor. Açtığı spor okullarıyla binlerce çocuk ve gence spor yapma olanağı sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki branşlara bir yenisini daha ekledi. Gençleri kano sporuyla buluşturmak isteyen Büyükşehir Belediyesi, İnciraltı’nda açtığı kursla İzmir’de bir ilke de imza attı. Kentin bu ilk ve tek kano kursuna farklı yaş gruplarından kursiyerler ilgi gösteriyor. Antrenman saatlerinde rengarenk kanoların suya indirilmesiyle birlikte İnciraltı sahili adeta çiçek bahçesine dönüyor.

Kano Federasyonu 1. Kademe Antrenörü Oral Çağlar eğitmenliğinde körfezin sularında kürek çeken kursiyerler, kano sporunun inceliklerini öğreniyor. Pazartesi, çarşamba, cumartesi ve pazar olmak üzere haftada 4 gün eğitim verdiklerini belirten Çağlar, “İzmir Büyükşehir Belediyesi sayesinde kentimizde kano sporu başladı. İzmir’de resmi olarak bir spor kulübü bünyesinde ilk sporcularımızı yetiştiriyoruz. İnciraltı’nda teorik ve pratik eğitimleri bir arada veriyoruz. Bütün bir seneyi değerlendirmeyi düşünüyoruz. Bu yıl ilk senemiz olduğu için hazırlık yaparak geçireceğiz, 2015 yılından itibaren de yarışmalara katılıp kentimizi başarılı bir şekilde temsil edeceğiz” diye konuştu.

Hedef yarışmalara katılmak

Kursiyerlerden 35 yaşındaki Fatih Gürel, kano kursunu ilanlarda görüp başladığını söylerken 26 yaşındaki fizyoterapist Hilal Doğan, bu sporun genel vücut kondisyonu açısından çok faydalı olduğunu söyledi. Kursun en genç sporcusu 14 yaşındaki Ulaş Bora Çavuşoğlu ile en kıdemli kursiyer 40 yaşındaki Ayşe Karaiyen ise, eğitimlere aralıksız devam ederek ileride yarışmalara katılmayı hedeflediklerini belirtti. 19 yaşındaki Fatih Görgü de, kano kursu açarak çocukluk hayalini gerçekleştirdiği için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

21 branşta kurs

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 21 branş ve 11 ayrı merkezde gerçekleştirilen kurslara 20 ile 60 TL arasında katılım ücreti alınıyor.

Kültürpark’ta bulunan Celal Atik Spor Salonu'nun yanı sıra Evka-4 Spor Salonu, Ord.Prof.Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Alanı, Bostanlı Tenis Kortları, Seha Aksoy Atletizm Sahası, Yeşilyurt Sahası, Bornova Rekreasyon Alanı, Bayraklı Sahası, İnciraltı, Asarlık ve Uzundere Çok Amaçlı Spor Salonu’nda verilen eğitimlerde İzmirliler, basketbol, futbol, cimnastik, sağlıklı yaşam, tekvando, judo, satranç, aerobik-pilates, halk oyunları, tenis, voleybol, kondisyon, atletizm, eskrim, hentbol, zumba, kano, badminton, güreş ve yüzme dallarında yaz boyunca spor yapma olanağı buluyor.

 

 

 

Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?