"İmralı'ya Özel Yat İddiası Doğru Değil"

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Abdullah Öcalan ile 5 mahkumun kaldığı İmralı adasına "yat alınacağı" yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Bakanlık: "İmralı'ya özel yat iddiası doğru değil"

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Abdullah Öcalan ile 5 mahkumun kaldığı İmralı adası ulaşımı hızlandırmak için "yat alınacağı" yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığı bildirildi. 

Adalet Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı internet haber sitelerinde, "Bakanlık İmralı'ya özel yat alacak" başlıklı haberlerin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, "İmralı Adası'nda görevli personel ile gerektiğinde avukatların adaya gidiş gelişlerinde kullanılan mevcut deniz aracının sık sık arıza yapması, masraflarının yüksek olması ve gidiş gelişlerin uzun sürmesi nedeniyle daha az masraflı ve daha seri bir deniz aracının alımı için araştırma yapılmaktadır. Haberlerde geçen 'yat alınacağı' yönündeki iddia gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

Mudanya'ya 29 kilometre, Gemlik Gemport Limanı'na ise 34 kilometre uzaklıktaki adayla ulaşım, Tuzla kosteriyle ya da Deniz Kuvvetleri'ne ait fırkateynler ile sağlanıyor.

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176