banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

IMO, Mevzuatı Sadeleştirecek, Yardım İstiyor

Uluslararası Denizcilik Örgütü, üye ülkelerin özellikle Deniz Emniyeti ve Liman Devleti Kontrolü konularında gereksiz ve tekrarlayan mevzuatı sadeleştirme çalışması yapıyor.

GÜNCEL 29.08.2013, 01:00
IMO, Mevzuatı Sadeleştirecek, Yardım İstiyor

Uluslararası Denizcilik Örgütü, üye ülkelerin özellikle Deniz Emniyeti ve  Liman Devleti Kontrolü konularında gereksiz ve tekrarlayan mevzuatın sadeleştirilmesini amaçlayan bir çalışma yapıyor.

Bu amaçla, Türk denizcilik sektörünün de görüşlerini bildirmesi isteniyor.

31 ekim 2013 e kadar alınacak bu gorusler; http://www.imo.org/OurWork/rab/Pages/default.aspx vasıtasıyla ya da kuralın detayı bilinemiyorsa  bireysel yada sektoru temsilenAdministrativeBurdens@imo.org yoluyla bildirim yapılabilecek.

Yorumlar (1)
a.kadir bozbas 6 yıl önce
ımo'nun bu uygulamasının yararlı olacağını düşünüyorum.denizcil ik sektörünün bir bütün olarak; gemi, çalışanlar, denetçiler ve liman srandartları anlamında sade ve kullanışlı olmaya ihtiyacı vardır.can ve mal güvenliği odaklı ana başlıklar belirlenmeli.yapılan bu çalışmalar iyi planlanabilirse, sesistemi ağır işleyen denizcilikte (standarta oturtulduğunda revüze ihtiyacı hızlı olmayan) uzun yıllar değiştirme ihtiyacı duyulmadan yürürlükte kalabilir.biz çalışanların da sorunlu bildiğimiz kısımların düzeltilmesinde düşüncelerimizi yazmamız gerekir.slml.
baş.müh.
A.KADİR BOZBAŞ
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?