banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

İMEAK DTO İZMİR OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi 8. Meclis toplantısı gerçekleşti.

GÜNCEL 29.01.2014, 01:35
İMEAK DTO  İZMİR OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI

DTO İZMİR ŞUBESİ MECLİS TOPLANTISI

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi  8. Meclis toplantısı gerçekleşti.

Başkan Yusuf Öztürk,  yurtdışında olduğu için  katılmadığı toplantıda, Meclis Başkanı  Sn. Geza Dologh deniz ticareti ile ilgili bilgiler aktardı. 2014 yılında sektörde büyüme beklentisi olduğunu belirten Dologh, ’ 2012-2013 deniz yolu ile taşınan kömür, demir v.b. cevherlerinde  dünya  filosunun yavaşladığı görülüyor.’ dedi.

Daha sonra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kaptan Savaş Ercan konuşmasında; geçen ay geçirmiş olduğu rahatsızlık nedeni ile kendisine dualarıyla manevi destek olan ve yakından ilgilenen tüm yönetim kurulu üyeleri ve denizcilik camiasına teşekkürlerini  iletti.

İzmir Deniz Ticaret Odası aylık bilgilendirme faaliyetlerini aktaran sn. Ercan  İMEAK DTO’nın yeni yılda yapmış olduğu yeniliklerden bahsetti. Bunlardan biri ‘ Ben Denizciyim’ kitabının çocuklara denizciliği sevdirmek ve tanıtmak için tüm ulaşım noktalarına dağıtılacağını aynı zamanda ‘Denizden Merhaba’ dergisi ile 3 ayda bir denizciliği anlatan  ve büyüklerin tecrübelerinden fayda sağlanacağı dergide emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Sözlerine ‘ Günümüzün en popüler konularından biri olan hizmet alanımıza giren tüm limanları için bir politika  nasıl oluştururuz? İzmir’de gemi adetlerinin geldiği nokta onur ve gurur duyduğumuz noktalar. Türkiye’den giden turist sayısı her geçen gün artıyor. İzmir DTO’ nın başlattığı hareket, İzmir halkınında buna sahip çıkması kruvaziyer in gelişmesi için fayda getirdi. Uluslar arası gerekli yatırımlar yapılmaya başlandı.’ diyerek devam etti.

Hedef ve politkalarının kendilerini hangi limanlarla ( Barcelona, Mısır, Venedik, Uzak Doğu, A.B.D.) kıyaslamak gerektiği ve rakipler ( Yunanistan, Mısır, İsrail) ne tür politikalar izliyor ve nasıl faaliyetler içerisinde, izledikleri yol nedir? Sorularına cevap aramak olduğunu belirten Kaptan Savaş Ercan ‘Evimizin kapısı limanlardır, insanlar şehrimizi ilk bu limanlarda görüyor ve tanıyorlar. Kruvaziyer bize ne getiriyor? İstihdam ve ülke tanıtımından bahsediyoruz. Bir tarafta eksik kaldık, bu yüzden düşüş yaşıyoruz. Bu yüzden teşvikler çok önemli, büyük firmalar kolaylık getirmeli.’ Dedi. Ayrıca Çeşme, Aydın, Kuşadası ulaşım ağlarının geliştirilmesi ve İzmir limanının geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Kruvaziyer gelişti iyi yere geldi diyerek rehavete kapılmamak gerektiğini, atılan adımların ancak 2 sene sonra geri döndüğünü, istek ve bilginin olduğu; bunun doğru kullanılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Toplantının sonunda Meclis Başkan Yardımcısı Bülent Çakın’ ın emekli olması sebebi ile son kez katılmış olduğu  toplantıda kendisine bir plaket verildi.

Yorumlar (3)
EMEKLİLER 7 yıl önce
Sn. Çakın'a emekli hayatında iyi istirahatler diliyoruz.DTO İzmir Şubesindeki çok çok verimli hizmetlerini hiç unutmayacağız.

F akat Geza Dologh'a haksızlık yaptı emeklilik konusunda.

Bu konuda onun önüne geçmemeliydi.
GENÇ DENİZCİLER 7 yıl önce
Emekliler yorumuna kırmızı tercihini yapanları genç denizciler olarak anlayamıyoruz.Yıllar dır neler yaptığınız, yapamadığınız ortada.

Zaten uyum da sağlayamıyorlar değişime.

İnsan yaşlanınca zaten diline vuruyor.
ÜYE 7 yıl önce
Aylık meclis toplantıları sıkıcı oluyor.Her zaman 5-6 madde anlık kabul edenler diyerek 5 dakikada bitiyor ve hep aynı kişiler konuşuyor.

Konuş macılar daha doyurucu sunumlar yapmalı.Basın mensubları sıkılıp toplantı bitmeden, dinlemeden gidiyor.Geçen yıllara göre en güzel yanı meclis üyeleri dışında ilgilenenlerede açık olması.

Dilek ve temenniler maddesi uzun tutulmalı,değişik konular ve öneriler olmalı.Hakkı Toros ağabeyin denizcilerin yıpranma hakkı, yeşil pasaport isteği ve özellikle Alaybey tersanesinin sivilleştirilmesi görüşleri iyi tespitlerdi.Sivil tersane İzmir'de; özellikle acenta, onarımcı,survey firmaları, kumanyacılar v.b üyelerimiz için önemli gelir olur.

Geza Bey'in yardımcısı Bülent Çakın'ı ufacık plaketle yolcu etmesi enteresandı.
8
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü