banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

İDO'dan kazaya açıklama geldi

IDO resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Yalova seferini yapan Karamürsel Bey isimli deniz otobüsünün Yalova İskelesi’ne sert yanaşması sonucu kaza meydana geldi.

GÜNCEL 15.09.2010, 09:51
2055
İDO'dan kazaya açıklama geldi

İDO Genel Müdürlüğü internet sitesinde yapılan açıklama aynen şöyle:


“18:30 Kartal - Yalova seferini yapan Karamürsel Bey isimli deniz otobüsünün Yalova İskelesi’ne sert yanaşması sonucu, geminin iskeleye yanaşıp manevrasını tamamlamasını ayakta bekleyen bazı yolcularımız  hafif şekilde yaralandı.

Yolcularımız hastanede ayakta tedavi edilirken, 4 yolcumuz kontrol amacıyla müşahade altına alındı.

Olaya ilişkin,  teknik ekiplerin yanı sıra Denizcilik Müşteşarlığı’na bağlı birimlerin başlattığı inceleme devam etmektedir.”

Yorumlar (8)
denizi seven 12 yıl önce
ceza kessinler

tic gemi olsaydı armatör yanmıştı

önce yeni iskele yapma parası isterlerdi sonra ceza kesellerdi armatör gemiyi brakmıştı orda allah korusun
Uz. Y. Kpt.İ.Cem Gökpınar 12 yıl önce
Öncelikle deniz Otobüsünün Yolcularına ve Gemi Kaptanının şahsında İDO ya geçmiş olsun dilerim. Yoğun bir deniz ulaşım trafiğinde, Deniz ve Hava şartlarının etkili olduğu bu tip yolcu taşımalarında, manevra esnasında böyle beklenmedik ufak kazaların yaşanması işin doğasından kaynaklanmaktadır. Denizde karşılaştığımız ve yaşanan tüm kaza ve olaylar, sonraki yaşanması muhtemel hadise ve risklere karşı tecrübemizi arttırmaktadır. Tüm meslektaşlarıma geçmiş olsun dileklerimle, Selametler.
Yolcu 12 yıl önce
Ben de zaman zaman deniz otobüsü ve benzeri toplu taşıma araçlarını kullanan bir vatandaş olarak birçok kez uyarı levhalarına rastladım. Özellikle şehir hatları vapurlarında "iskele verilmeden gemiden atlamayınız" benzeri uyarılar mevcuttur.Bu uyarılar yapılmamış olsa dahi, bilinçli bir yolcu gemi iskeleye yanaşmadan yerinden kalkmaması gerektiğini bilmelidir. Bu araçlar su üzerinde giden ve elektronik - mekanik aksam ile çalışan büyük kütlelerdir. Hızlı yaklaşmak bir hata olabilir fakat normal şartlarda da gemi iskeleye yanaşırken sert bir dalga gelebilir, başka bir deniz aracı deniz otobüsüne çarpabilir, körüüstü ve makina arasında iletişim arızası olabilir. 15 saniye erken ineceğim diye ayaklanmanın sonucu muhtemel sakatlıklar olması oldukça normaldir. Yolcuların da bu konuda bilinçlenmesi gerekir fakat uçak daha yere değmeden cep telefonunu açan, vapurdan iskeleye uzun atlama yapan vs. halkımız için daha öğrenilmesi gereken çok şey vardır.
yolcu 12 yıl önce
geçmiş olsun gemi iskeleye yanşırken gemi yanaşma olurken anons yapılıyor ben duyuyorum yolculuk esnasında ama yolcular kapıya dogru yükleniyoruz yinede geçmiş olsun herkese
Murat Kalyon 12 yıl önce
Sn İ.Cem kpt.a ;

Kazayı işin doğasına bağladınız ve denizde yaşadığımız olumsuz olaylarında tecrubemizi arttırdığını söylediniz!!

Ozaman herşeyi akışına bırakalım ne oluyosa olsun ..Önemli olan kaza olmadan emniyeti almaksa söyledikleriniz Denizciliğin doğasına aykırı diye düsünüyorum.
haydar demir 12 yıl önce
tum yolculara gecmış olsun.konuyla alakalı deıl ama bukaza yapan gemı nerde tamır olacak?
esra karaman 12 yıl önce
içinde bende vardmm öğrendgıme gore kaptan uyumuss çok kotu durum allah herkeze şifa versnnn
12 yıl önce
Manevra esnasında hiçbir kaptan uyumaz hanımefendi aklını kaçırmış olması lazım. Her duyduğunuza itibar etmeyin
25
az bulutlu
banner102
banner93
Namaz Vakti 10 Ağustos 2022
İmsak 04:22
Güneş 06:02
Öğle 13:15
İkindi 17:06
Akşam 20:18
Yatsı 21:50
Günün Karikatürü Tümü