banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

İDO'dan İntihar Açıklaması Geldi

İDO, konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve feribotun bozuk olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

GÜNCEL 20.11.2012, 00:59
2076
İDO'dan İntihar Açıklaması Geldi
İDO, konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve feribotun bozuk olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İşte İDO'dan yapılan o açıklama

İDO’nun 19.11.2012 tarihinde tarifeli 11:30 Yenikapı-Yalova seferini yapan Kanuni Sultan Süleyman feribotunda yaşanan üzücü intihar olayıyla ilgili olarak medyada yer almaya başlayan haberlerdeki üç hususa açıklık getirmek isteriz.

Birincisi, ilgili feribot seferi, haberlerde yer aldığı gibi Pendik- Yalova arasında değil, Yenikapı-Yalova hattındadır.

İkincisi, söz konusu haberlerde yer alan “geminin kurtarma botunun arızalı olduğu, Yalova polisinin bununla ilgili inceleme yaptığı”na dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Olayın gemi kaptanına bildirilmesi üzerine, Kanuni Sultan Süleyman Feribotumuzun kaptanı denize atlayan kişiyi aramak ve kurtarmak üzere gereken manevrayı yapmış ve bu arada kurtarma botu da denize indirilmiştir. Kurtarma botunda ve donanımında herhangi bir arıza bulunmamakta olup deniz polisi tarafından da bot ile ilgili herhangi bir inceleme yapılmamıştır.

Üçüncüsü, söz konusu üzücü intihar olayı sonrasında yapılan incelemelerde, bazı haberlerde belirtildiği şekliyle “atladıktan sonra pervaneye kapılıp feci şekilde parçalandı” bilgisini doğrulayacak izlere de rastlanmamıştır.

“Üzücü olayda hayatını kaybeden vatandaşımızın ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz…” 
Yorumlar (1)
Can Salı 8 yıl önce
Bu olayda can salının ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bu arada Topcular_Eskihisar hattında çalışanların bir kısmının filikaları da söküldü. Zaten çok eski olduklarından işe yaramıyorlardı ama benzer olaylar için filika olması gerekliliği açık.

Bu sebeple Filikaların yenitip hızlı botlarla değiştirlmesi gerekmekle. Liman başkanlıklarının konuyu acilen irdelemesi gerekir. Maliyeti 25.000 TL yi geçmez. Söz konusu insan emniyetiii
5
hafif yağmur
banner102
Günün Karikatürü Tümü