banner191

banner148

banner179

banner176

İDO: " Yangın Haberi Gerçek Dışı!"

İDO yaptığı açıklama ile Sirkeci vapur iskelesinden hareket eden bir arabalı vapurda yangın çıktığına dair haberlerin gerçek dışı olduğunu belirtti.

GÜNCEL 27.08.2020, 12:16 27.08.2020, 12:44 Halit Emre İbrahimoğlu
İDO: " Yangın Haberi Gerçek Dışı!"

Yaptğı açıklama ile İDO, gemi sistemlerinin arıza yapması nedeniyle vapurun iskeleye geri döndüğünü, yangın haberlerinin gerçeği yansıtmadığı belirtti.

Dün ulaşan bilgilerde Sirkeci vapur iskelesinden hareket eden bir arabalı vapurun motorundan dumanlar yükseldiğini gören yolcuların korku dolu anlar yaşadığı, bölgeye ise çok sayıda itfaiye ve sahil güvenlik ekipleri sevk edildiği belirtilmişti. Ancak İDO, bu bilgilerin gerçeği yansıtmadığını kamuoyuna duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

''İDO’nun Sirkeci-Harem seferi yapan Gayrettepe gemisinde, 26 Ağustos 2020 tarihinde yangın çıktığına dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Gemi, Sirkeci İskelesi’nden hareket ettikten bir süre sonra saat 19:00 sularında gemi sistemlerinin arıza yapması sebebiyle tekrar iskeleye dönmüştür. Gemide bulunan araçlar iskeleye geri bırakılmıştır. Bu süre zarfında herhangi bir yaralanma ya da can kaybı olmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?