banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

İDO ile “Engelli Yaşama Engelsiz Ulaşım”

İDO, "Herkes için Erişilebilir İstanbul" projesi kapsamında toplumsal sorumluluk bilinciyle engellilerin katılımıyla bir Boğaz Turu gerçekleştirdi.

GÜNCEL 18.08.2009, 13:27
İDO ile “Engelli Yaşama Engelsiz Ulaşım”

İDO ile “Engelli Yaşama Engelsiz Ulaşım”

İstanbul’un deniz ulaşımına yaptığı yatırımların yanısıra, toplumsal sorumluluk bilinciyle kentin sosyal yaşamına katkı sağlayan İDO, "Herkes için Erişilebilir İstanbul" projesi kapsamında engellilerin katılımıyla bir Boğaz Turu gerçekleştirdi.

17 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilen Boğaz Turu gezisinde İDO’nun “Engelli Yaşama Engelsiz Ulaşım” hedefiyle tasarladığı yeni gemilerin, engelli yolculara sağladığı kullanım kolaylıkları uygulamalı olarak  aktarıldı.
      
İDO, "Herkes için Erişilebilir İstanbul" projesi kapsamında düzenlediği bu özel gezide İstanbulimpro tarafından sahnelenen “Ne Ala Temaşa” adlı doğaçlama oyun sergilendi.

Engellilerin katılımıyla sahnelediği “Ne Ala Temaşa” adlı interaktif oyunda sanatçılar,  vapurun tüm kullanım alanlarını oyun mekanına dönüştürürerek keyifli saatler yaşattılar.

İDO’nun “Engelli Yaşama Engelsiz Ulaşım” hedefiyle düzenlediği geziye, sivil toplum kuruluşları; Ortopedik Özürlüler Federasyonu, Engelsiz Yaşam Federasyonu,  Fiziksel Engelliler Vakfı, Görme Engelliler Derneği (GÖZDER) ile İBB Özürlüler Müdürlüğü temsilci ve üyesi yaklaşık 1000 engelli katıldı. 

Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?